Francie - Nizozemsko 2:1Mistři světa zvládli v Lize národů duel s Nizozemskem a vedou skupinu

Mistři světa Francouzi po úvodní remíze v Lize národů s Německem porazili Nizozemsko 2:1 a vedou skupinu A1. Neporazitelnost protáhli na 13 zápasů a za poslední rok prohráli jen jediný duel, v přípravě s Kolumbií.

Olivier Giroud se raduje z vedoucí branky

Hodně aktivní byl v dresu Francie Kylian Mbappé. Devatenáctiletý útočník mohl skórovat už v první minutě, pak zahodil další šanci. Ve 13. minutě už ale slavil, když mu Matuidi nahrál před odkrytou branku. Po změně stran hrozili i hosté a v 67. minutě bylo srovnáno.

Tete po narážečce utekl po pravé straně a před brankou našel nabíhajícího Babela. Krátce nato Depay trefil boční síť. Výhru však nakonec slavila Francie, když centr Mendyho usměrnil do branky Giroud. Svým 32. gólem za národní tým ukončil desetizápasové čekání na branku.

Lichtenštejnsko po čtyřech letech slavilo soutěžní výhru, když zdolalo Gibraltar 2:0. Naposledy v listopadu 2014 zvítězilo nad Moldavskem, za posledních sedm let to byla jeho teprve druhá soutěžní výhra.