Rubriky:

Liga národů UEFA

Živě

Do bulharské nominace se vrátil dvaačtyřicetiletý brankář

2. října 2018 17:21 - Sofia

Brankář Georgi Petkov se ve 42 letech vrací do bulharské fotbalové reprezentace. Gólman Slavie Sofia naposledy chytal v mezistátním zápase v roce 2009, poprvé se do bulharské branky postavil už před dvaceti lety. Nyní ho trenér Petar Hubčev zařadil do nominace na zápasy třetí divize Ligy národů proti Kypru a Norsku.

 

Petkov, proslulý výbušnou povahou a častými hádkami s rozhodčími i protihráči, se v srpnu stal nejstarším fotbalistou, který kdy nastoupil v bulharské lize. Tento primát oslavil vychytanou nulou proti mistrovskému Ludogorci Razgrad a byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu.

Na červnovém mistrovství světa v Rusku nastoupil i pětačtyřicetiletý egyptský gólman Ísam Haddarí. Překonal rekord Kolumbijce Faryda Mondragóna, jemuž na předchozím světovém šampionátu bylo 43 let. Po čtyřicítce zářili na mezinárodní scéně také další slavní brankáři, například Italové Dino Zoff, Gianluigi Buffon nebo Angličan Peter Shilton.

ČTK

Časová osa: Liga národů UEFA

Fortuna liga 2019-2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

     
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..