Rubriky:

Liga národů UEFA

Nároďák hlásí další pozitivní nález, na Slovensku ale hrát bude. Slavia požádá o stažení svých hráčů

4. září 2020 18:22 - Bratislava
(Aktualizováno: 4. září 2020 18:55)

Mají štěstí v neštěstí. Kontrolní testy na koronavirus u české fotbalové reprezentace v Bratislavě odhalily jeden pozitivní nález u člena realizačního týmu. Byl dán do izolace, mužstvo je připravené k utkání Ligy národů nastoupit. Slovenská hygiena nakonec utkání povolila, zápas začne ve 20:45. Reprezentace na výsledky testů čekala asi o tři hodiny déle, než bylo původně avizováno.

 

FAČR

Docela drama a pořádné nervy. Dopoledne podstoupila česká fotbalová reprezentace další sérii kontrolních testů na covid-19, kolem patnácté hodiny měla znát výsledky. Slovenská hygiena o tom vedení výpravy alespoň ujistila.

Čekání se všem protáhlo o více než tři hodiny.

"Mužstvo je připraveno v hotelu a čeká na zprávu slovenské hygieny," sděloval průběžně mluvčí Fotbalové asociace ČR Michal Jurman.

Šok pro reprezentaci: Souček a Schick v karanténě, Kolář se vrací do klubu. Co bude s Masopustem?

Informace však přišly až po osmnácté hodině, tedy necelé tři hodiny před výkopem. "Testy odhalily pozitivní nález covid-19 u jednoho z členů realizačního týmu," zvěstovali slovenští hygienici.

Reprezentace pod palbou! Všichni byli před srazem negativní, brání se

Člen realizačního týmu byl okamžitě umístěn do karantény a čekalo se na další pokyny.

"Kompletní výsledky testů byly dodány se zpožděním přibližně tří hodin oproti plánu s tím, že u jednoho člena odhalily pozitivní výsledek. Ten byl okamžitě izolován. Slovenská hygiena ovšem povolila odehrát zápas v původním termínu a čase," zvěstoval nakonec Jurman.

Na informaci okamžitě reagoval předseda představenstva pražské Slavie Jaroslav Tvrdík, který na sociálních sítích prozradil, že nakažen je generální manažer reprezentace Libor Sionko. K tomu dodal, že po utkání se Slovenskem Slavia požádá o stažení svých hráčů z reprezentace.

"Nebudeme to komentovat, teď se všichni v rámci svých kompetenci soustředíme na utkání," reagoval na Tvrdikuv vzkaz Jurman.

Zápletka, že by snad mohlo dojít k zrušení střetnutí mezi domácí slovenskou a českou reprezentací a došlo ke kontumaci výsledku úvodního duelu Ligy národů, tak byla naštěstí zažehnána. Šilhavého svěřenci mohli odjet z hotelu na bratislavský stadion, kde zápas začíná ve 20.45.

Trenér se pochopitelně musí obejít bez Tomáše Součka a Patrika Schicka, kteří zůstali v Praze v karanténě a na Slovensko necestovali, stejně jako bez slávistického brankáře Ondřeje Koláře, jehož setrvání si vyžádal český mistr.

zp, dos, Sport.cz

Časová osa: Liga národů UEFA

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

     
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..