Známkování hráčů: Táta Hubník vedl statečné, také Jánoš a Pešek s jedničkou

Olomouc

Sestavit mužstvo během pěti hodin a po jednom společném tréninku jít do Ligy národů. I na takový příběh v koronavirové době došlo. Nově složená fotbalová reprezentace sice Skotům 1:2 podlehla, výkonem však nezklamala. Ostřílený kapitán Hubník vedl statečná srdce a byl příkladem méně zkušeným. Spolu s ním si jedničku v redakčním hodnocení na školní stupnici vysloužili také autor gólu Pešek a čiperný Jánoš.

Liam Cooper ze Skotska a český záložník Jakub Pešek během utkáním Ligy národů v Olomouci.

Nehodnoceni Roman Potočný a Antonín Růsek, hráli příliš krátce.

Aleš Mandous
První těžké zákroky zvládl a mužstvo podržel. Gól inkasoval zblízka, brejk soupeře odvrátil v poli hlavičkou plavmo. V nouzi si poradil i nohama. Směr penalty vystihl, ale na míč těsně nedosáhl.
2
Tomáš Holeš
FC Hradec Králové
Začal velmi dobře. Zachytil akci soupeře a založil gólovou akci, byl hodně aktivní. Pak už si na něj dali Skotové větší pozor.
2
Roman Hubník
Česko
Brigádu po čtyřech letech vzal se vším všudy. Když bylo třeba, lehl do střely, zastavil jednu gólovou střelu. A po standardce měl i šanci, branku netrefil.
1
Václav Jemelka
Uhasil první rodící se šanci soupeře, což nebylo naposledy. Když ale přes Zeleného prošel přesný centr, prvnímu inkasovanému gólu už zabránit nedokázal. Ve finiši mohl vyrovnat, jen těsně minul.
2
Jaroslav Zelený
Nezačal šťastně, inkasovaný gól pak přišel z jeho strany, skórujícího Dykese za sebou nechal nepokrytého. V závěru netaktickým faulem zastavil ofenzivu, těžko najít něco, co by se mu povedlo.
4
Adam Jánoš
FC Vysočina Jihlava
Obstál v soubojích, sám si připravil šanci a krásně vypálil. Dokázal dlouhými pasy uvolnit spoluhráče, byl mnohem tvořivější než záložníci, od kterých se to čekalo. Velmi mile překvapil.
1
Marek Havlík
1. FC Slovácko
Vcelku nenápadný, míč ale soupeři odebrat dokázal. Mohl vyrovnat, z přímého kopu trefil tyč, velkou šanci pak naservíroval Peškovi.
2
Tomáš Malinský
Zpočátku trochu splašený, ze svých nájezdů do volného prostoru nic nevytěžil. Způsobil penaltu, byť byla přísná, přetahování rukama se ovšem ve vápně nevyplácí. Po maléru dál dřel.
3
Lukáš Budínský
Bohemians Praha 1905
Zahrával rohové kopy, ale špatně. Nedostával se moc do hry. Kupil hodně nepřesností a nepřipomínal hráče, který na jaře atakoval korunu krále ligových střelců.
4
Jakub Pešek
Nikdy nehrál za mládežnické výběry, hned v 11. minutě přitom chladnokrevně proměnil první šanci v úvodní gól, brzy pak nebezpečně vypálil z dálky. Ve druhé půli mu brankář sebral druhý gól.
1
Stanislav Tecl
Parádní průnikovou přihrávkou vybídl Peška ke skórování. Pak už nebyl tolik vidět, až ve druhé půli vybojoval nebezpečnou standardku. A měl i velkou šanci, jenže před odkrytou brankou mu nevyšel krok.
2
Radim Breite
Defenzivní práce se po příchodu na hřiště chopil okamžitě. Pak soupeři nabídl nebezpečný brejk, ale sám ho ještě stačil zastavit. Výrazněji do vývoje zápasu vstoupit nestihl.