Izrael - Slovensko 1:1Slováci nezdar s Českem neodčinili. Itálie v Lize národů porazila Nizozemsko a vede skupinu

Fotbalisté Itálie zvládli šlágr Ligy národů v Nizozemsku a po vítězství 1:0 vedou tabulku skupiny A1 o bod před svým soupeřem. O skóre třetí Poláci otočili zápas s Bosnou a Hercegovinou a vyhráli 2:1. Slovensko ve skupině B2 neodčinilo páteční domácí porážku s Českou republikou, v Izraeli v závěru neudrželo vedení a remizovalo 1:1.

Slováci slaví gól Michala Ďuriše, nakonec ale s Izraelem jen remizovali.

Itálie se výhrou dostala do čela tabulky, z něhož sesadila právě "Oranje". Jedinou trefu zaznamenal v nastaveném čase prvního poločasu hlavou Nicolo Barella po centru nejlepšího střelce uplynulého ročníku Serie A Cira Immobileho.

Bosna začala utkání s Poláky dobře a ve 24. minutě proměnil penaltu za faul Haris Hajradinovič. Aktivnější hosté srovnali ve 45. minutě, po rohu Kamila Grosického přesně hlavičkoval kapitán Kamil Glik. Křídelník Grosicki na sebe znovu upozornil po poločase poté, co si našel centr Macieje Rybuse a 14. brankou v reprezentační kariéře utkání rozhodl.

Slovensko se propadlo na poslední místo skupiny B2. Úvodní branku dal už ve 14. minutě bývalý útočník Plzně či Mladé Boleslavi Michal Ďuriš, domácí vyrovnali až v nastaveném čase zásluhou Ilaye Elmkiese.

Vysokou výhru 5:1 si ve skupině B1 připsalo Norsko. Zasadil se o ní dvěma góly ve svém čtvrtém reprezentačním startu mladý talent Borussie Dortmund Erling Haaland. Dvakrát byl úspěšný také Alexander Sörloth.