Známkování hráčů: Vaclík a Provod premianty při triumfu v Izraeli

Haifa/Praha

Česká fotbalová reprezentace zvládla utkání Ligy národů v Izraeli vítězně (2:1), přestože za devadesát minut vyslala na branku domácích jedinou střelu. Z družiny trenéra Jaroslava Šilhavého si v hodnocení Sport.cz nejlepší známku vysloužili brankář Tomáš Vaclík a záložník Lukáš Provod.

Kapitán českého týmu Vladimír Darida (uprostřed) v souboji s Eranem Zahavim z Izraele.

Tomáš Holeš a Tomáš Petrášek nehodnoceni, hráli krátce.

Tomáš Vaclík
AC Sparta Praha
Předvedl dva jisté zákroky, senzačně zlikvidoval zejména hlavičku Zahaviho po standardní situaci v 1. půli. V nastavení pak se štěstím srazil gólovou ránu Solomona na tyč. Proti brankovému zásahu izraelského týmu byl bezmocný.
1
Vladimír Coufal
FC Slovan Liberec
Na kraji obrany odvedl standardní výkon. Podporoval ofenzívu, s defenzivními úkoly si poradil bez větších potíží.
2
Ondřej Čelůstka
SK Slavia Praha
Průnik předcházejícího trefě Zahaviho zastavit nedokázal, k nebezpečné koncovce po některé ze standardních situací se nedostal.
3
Ondřej Kúdela
Do přestávky hrál s jistotou, po pauze se podepsal pod gólový zásah Izraelců.
3
Jan Bořil
FK Mladá Boleslav
Velice aktivní na pravé straně. Do přestávky se dostal do dvou nebezpečných střeleckých pozic, ale nejprve mířil vedle a následně přestřelil.
2
Tomáš Souček
Nežádal si balon, jak bývá jeho zvykem. Hlavičkové souboje zvládal tradičně s přehledem, ať už šlo o ofenzívu nebo defenzívu.
3
Alex Král
Se Součkem dopřávali protivníkovi ve středu pole hodně prostoru. Nedoráželi soupeře, a pak mnohdy hasili nebezpečné situace.
3
Lukáš Masopust
Střídal lepší okamžiky se slabšími. Nevyvaroval se několika laciných ztrát, ale parádně prodloužil balon k Vydrovi před druhým gólem.
3
Vladimír Darida
FC Viktoria Plzeň
Měl hodně míčů, řídil českou hru a zejména do přestávky skvěle dirigoval výkon Šilhavého týmu.
2
Lukáš Provod
Výborný výkon zelenáče! Neustále se nabízel, oslňoval rychlostí a izraelské obraně působil permanentní problémy. Trestuhodně nepřidal třetí gól po Ševčíkově přihrávce.
1
Matěj Vydra
Česko
Dostal se do jediné šance, kterou proměnil ve vítězný gól.
2
Petr Ševčík
Zaujal průnikem z pravé strany, po němž servíroval balon do vyložené pozice k Provodovi.
3
Pavel Kadeřábek
Legionář z Hoffenheimu vstoupil do zápasu výborně, z pravé strany byl velmi nebezpečný a ofenzivu českého týmu oživil.