Liga národů UEFA

Známkování hráčů: Vaclík a Provod premianty při triumfu v Izraeli

11. října 2020 23:11 - Haifa/Praha

Česká fotbalová reprezentace zvládla utkání Ligy národů v Izraeli vítězně (2:1), přestože za devadesát minut vyslala na branku domácích jedinou střelu. Z družiny trenéra Jaroslava Šilhavého si v hodnocení Sport.cz nejlepší známku vysloužili brankář Tomáš Vaclík a záložník Lukáš Provod.

Ronen Zvulun, Reuters

Tomáš Holeš a Tomáš Petrášek nehodnoceni, hráli krátce.

Tomáš Vaclík

Hodnocení redakce: 1

Předvedl dva jisté zákroky, senzačně zlikvidoval zejména hlavičku Zahaviho po standardní situaci v 1. půli. V nastavení pak se štěstím srazil gólovou ránu Solomona na tyč. Proti brankovému zásahu izraelského týmu byl bezmocný.

Vladimír Coufal

Hodnocení redakce: 2

Na kraji obrany odvedl standardní výkon. Podporoval ofenzívu, s defenzivními úkoly si poradil bez větších potíží.

Ondřej Čelůstka

Hodnocení redakce: 3

Průnik předcházejícího trefě Zahaviho zastavit nedokázal, k nebezpečné koncovce po některé ze standardních situací se nedostal.

Ondřej Kúdela

Do přestávky hrál s jistotou, po pauze se podepsal pod gólový zásah Izraelců.

Jan Bořil

Jan Bořil

Velice aktivní na pravé straně. Do přestávky se dostal do dvou nebezpečných střeleckých pozic, ale nejprve mířil vedle a následně přestřelil.

Tomáš Souček

Nežádal si balon, jak bývá jeho zvykem. Hlavičkové souboje zvládal tradičně s přehledem, ať už šlo o ofenzívu nebo defenzívu.

Alex Král

Alex Král

Se Součkem dopřávali protivníkovi ve středu pole hodně prostoru. Nedoráželi soupeře, a pak mnohdy hasili nebezpečné situace.

Lukáš Masopust

Střídal lepší okamžiky se slabšími. Nevyvaroval se několika laciných ztrát, ale parádně prodloužil balon k Vydrovi před druhým gólem.

Vladimír Darida

Měl hodně míčů, řídil českou hru a zejména do přestávky skvěle dirigoval výkon Šilhavého týmu.

Lukáš Provod

Výborný výkon zelenáče! Neustále se nabízel, oslňoval rychlostí a izraelské obraně působil permanentní problémy. Trestuhodně nepřidal třetí gól po Ševčíkově přihrávce.

Matěj Vydra

Matěj Vydra

Dostal se do jediné šance, kterou proměnil ve vítězný gól.

Petr Ševčík

Petr Ševčík

Zaujal průnikem z pravé strany, po němž servíroval balon do vyložené pozice k Provodovi.

Pavel Kadeřábek

Legionář z Hoffenheimu vstoupil do zápasu výborně, z pravé strany byl velmi nebezpečný a ofenzivu českého týmu oživil.

Sport.cz

Oznámkujte české fotbalisty za výkon v utkání proti Izraeli (jako ve škole, 1- nejlepší, 5 - nejhorší)

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.