Rubriky:

Liga národů UEFA

Dánské brousky se Slavií nepřemohl, porazí teď Bořil s nároďákem skotské tvrďáky?

14. října 2020 06:32 - Glasgow/Praha

Přibrousit svou hru umí na trávníku náramně. Občas se však stane, že i kosa narazí na kámen. Jako když obránce Jan Bořil sahal nedávno se Slavií po Lize mistrů, ale dánský Midtjylland byl důrazně proti. Teď kapitán sešívaných stojí ve fotbalové Lize národů s reprezentací proti Skotsku. „Čekám tvrdý zápas, Skotové to mydlí,“ má Bořil jasno.

Sport.cz, FAČR

Nadupaní slávisté loni v Lize mistrů ohromovali fyzickými statistikami. V případě Midtjyllandu však narazili na svůj klon...

„Fyzicky to byly asi dva nejnáročnější zápasy, co jsme v Lize mistrů hráli. Byli houževnatí a tvrdí. Dokázali jsme se s nimi popasovat," vzpomíná Jan Bořil na dva duely v neúspěšném play off Ligy mistrů. Nedávná zkušenost se mu bude v Glasgow jistě moc hodit.

Z asistenta dočasným šéfem fotbalové reprezentace. Jak Jiří Chytrý vnímá novou roli?

Sport.cz, FAČR

„Čekám určitě tvrdý zápas. Skotové to mydlí. Co jsem koukal na zápas, který hráli v Olomouci s naším béčkem, tak je vidět, že kvalitu mají obrovskou. Jsou houževnatí a tvrdí. Takže v soubojích nás čeká docela fuška. Myslím, že se s tím popasujeme, a doufám, že vyhrajeme," doufá obránce v rozhovoru pro FAČR.

Reprezentace jde do utkání bez několika hráčů i trenéra Jaroslava Šilhavého, které postihla nákaza koronavirem. Tým povede asistent Jiří Chytrý.

Budou bojovat za všechny

„Jsme jeden tým, takže určitě bude trenér chybět. Ale zároveň i kluci, kteří s námi nemohou být. Takže za ně za všechny budeme bojovat. Doufám, že zápas společně zvládneme," slibuje devětadvacetiletý levý bek.

Nepříjemné, ale vše s Jardou konzultuju, přiznává asistent Chytrý povýšený na reprezentačního trenéra

Utkání bez hlavního trenéra ještě nehrál. „Myslím, že to bude poprvé, zvlášť v nároďáku. Jsem zvědavý, jak vše bude. Ale my bojujeme za všechny," ujišťuje Bořil.

„Víme, že dnes doba není lehká, o problémech se bavíme. Ale pak se na hřišti vždy semkneme. Je vidět, že táhneme provaz a sbíráme body," dodává.

Češi potřebují vyhrát, aby Skoty vystřídali na prvním místě ve skupině. „Chceme první místo a uděláme pro ně všechno," má jasno Bořil.

dos, zp, Sport.cz

Časová osa: Liga národů UEFA

Filtr článků - Liga národů UEFA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

     
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..