UEFA přiřkla Rumunsku kontumační výhru nad Norskem

18. listopadu 2020 18:33 - Nyon/Praha

Evropská fotbalová unie (UEFA) zkontumovala nedělní zápas Ligy národů Rumunsko - Norsko, ke kterému se kvůli koronavirovým opatřením nedostavil severský tým. Domácímu celku bylo přiřčeno vítězství 3:0, které zároveň znamená udržení Rumunska v druhé výkonnostní divizi a sestup posledního týmu skupiny B1 Severního Irska do ligy C.

 

Norové k zápasu neodcestovali, protože kompletní tým musel uposlechnout tamní ministerstvo zdravotnictví a nastoupit do desetidenní karantény po pozitivnímu testu obránce Omara Elabdellaouiho na covid-19. UEFA rozhodla, že vina na nesehrání duelu je na norské straně.

"Předseda odvolacího orgánu UEFA dnes přijal rozhodnutí, že zápas Ligy národů mezi Rumunskem a Norskem nemohl být kvůli Norskému fotbalovému svazu odehrán, zápas tak končí výsledkem 3:0 pro Rumunsko," stojí v prohlášení UEFA. Podle norské rozhlasové stanice NRK se nyní norský svaz rozhoduje, zda proti verdiktu podá odvolání.

Norové dnes od 20:45 odehrají závěrečné utkání skupiny B1 v Rakousku, a i přes kontumační porážku s Rumuny mají šanci skupinu vyhrát a postoupit do elitní ligy A. Musí ale vyhrát o dvě a více branek, případě zvítězit 2:1, 3:2 atd. Ve Vídni nicméně budou hrát bez největších hvězd, které zůstaly v karanténě. Povede je kouč reprezentačního výběru do 21 let Leif Gunnar Smerud, který v pondělí povolal kompletně nový výběr.

ČTK

Časová osa: Liga národů UEFA

Filtr článků - Liga národů UEFA


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

     
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..