Ukrajinští fotbalisté měli po návratu do Kyjeva negativní testy

19. listopadu 2020 18:17 - Kyjev

Členové ukrajinské fotbalové reprezentace, které švýcarské úřady v úterý poslaly kvůli čtyřem pozitivním testům na covid-19 do karantény, měli podle agentury DPA po příletu do Kyjeva negativní výsledky dalších testů. Podle ukrajinského svazu šlo i o Sergeje Kryvcova a Júniora Moraese, kteří byli podle švýcarských úřadů koronavirem nakaženi. Nové testy ve středu provedli na letišti v Kyjevě zaměstnanci laboratoře s certifikací UEFA, protože v Luzernu byl Ukrajincům opakovaný test odepřen.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Kvůli karanténě ukrajinské výpravy neměl tým v úterním zápase Ligy národů ve Švýcarsku k dispozici dvanáct hráčů do pole a jednoho brankáře a utkání se nemohlo odehrát ani ve středu v nejzazším možném termínu. O osudu duelu rozhodne disciplinární komise UEFA. Podle ukrajinského svazu nebylo poslání celé výpravy do karantény, a tím i zrušení zápasu nezbytné.

Pořád tak není jasné, kdo ve skupině A4 skončí na posledním místě a v příštím ročníku Ligy národů si zahraje ve druhé nejvyšší divizi. Švýcaři ztrácejí na Ukrajince tři body a pokud by byl zápas kontumován výsledkem 3:0 v jejich prospěch, kvůli horším vzájemným zápasům by putovali do ligy B Ukrajinci.

UEFA přiřkla Rumunsku kontumační výhru nad Norskem

Trenér Ukrajinců Andrej Ševčenko však prohlásil, že věří, že se výprava do karantény nedostala z vlastní nedbalosti. Pravidla UEFA pak říkají, že pokud by za zrušení zápasu nemohl ani jeden z týmů, musel by o vítězi zápasu rozhodnout los.

ČTK

Časová osa: Liga národů UEFA

Filtr článků - Liga národů UEFA


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

     
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..