Fotbalisté Marseille si poradili s Valenciennes a jsou druzí

Fotbalisté Le Mans se znovu předvedli jako černý kůň francouzské ligy. V 9. kole porazili Nancy 2:0 a díky třem bodům se posunuli na třetí místo v tabulce. Sobotní zaváhání Toulouse v neděli využil i druhý Olympique Marseille, když ze hřiště Valenciennes odvezl tři body za výhru 3:1.

Týmu Le Mans dnes k bodům výrazně přispěl obránce soupeře Berenguer, který si dal po rohovém kopu vlastní branku.

Mužstvo Marseille těžilo především ze střeleckých dispozic svých letních posil. Po 13 minutách otevřel skóre svou čtvrtou brankou v sezoně útočník Bakary Koné. Čtvrtou trefu zaznamenal po změně stran i Hatem Ben Arfa. Domácí deset minut před koncem snížili, ovšem na vyrovnání již nedosáhli. Naopak po brejku inkasovali ještě jednou.

Zklamání si prožili fotbalisté Rennes, kteří v minulém kole přehráli 3:0 sedminásobného šampiona z Lyonu, ovšem dnes nedokázali vstřelit gól Auxerre. Po bezbrankové remíze jim tak stále patří sedmá příčka.

Francie - 9. kolo
Auxerre - Rennes 0:0, Le Mans - Nancy 2:0 (29. vlastní Berenguer, 65. Lamah), Valenciennes - Marseille 1:3 (80. Pujol - 13. Koné, 72. Ben Arfa, 90. Kabore).