Svěrkošovo Sochaux vyhrálo nad Marseille a uniká sestupu

PAŘÍŽ

Rázný krok k záchraně ve francouzské lize udělali fotbalisté Sochaux, když dnes v 22. kole vybojovali nečekané vítězství 1:0 nad favorizovaným Olympiquem Marseille. Sochaux se tak dostalo na nesestupovou sedmnáctou příčku, naopak Marseille klesla na čtvrté místo.

Vedoucí příčku tabulky udržel obhájce titulu Olympique Lyon, přestože jen remizoval 1:1 se St. Etienne, když hrál od 53. minuty bez vyloučeného Piquenneho. Jeho pronásledovatel Bordeaux totiž získal rovněž jen bod za remízu 2:2 s Lille. Lyon má v čele tabulky stále jednobodový náskok.

Vítězství Sochaux zajistil v polovině prvního poločasu turecký reprezentant Mevlüt Erding. Tomu po celé utkání v útoku sekundoval český střelec Václav Svěrkoš, který obranu hostů z Marseille vydatně zaměstnával.

Francouzská fotbalová liga - 22. kolo:
Bordeaux - Lille 2:2 (15. Bellion, 60. Gourcuff - 48. Obraniak, 57. Rami), Sochaux - Marseille 1:0 (24. Erding), Lyon - St. Etienne 1:1 (53. Juninho - 50. Mirallas).