Svěrkošovo Sochaux vedlo nad Toulouse, nakonec však prohrálo

Fotbalisté Sochaux si zkomplikovali boj o záchranu, protože ve 24. kole francouzské ligy nevyužili dobře rozehraný zápas s Toulouse a nakonec prohráli 1:2. Tým českého útočníka Václava Svěrkoše, který v neděli odehrál celé utkání, tak na předposledním místě tabulky ztrácí již čtyři body na nesestupové pozice.

Toulouse naopak výhrou poskočilo na čtvrté místo tabulky za Olympiquem Marseille, který v neděli vyhrál 1:0 v Monaku.

Sochaux se brzy ujalo vedení po dorážce obránce Afolabiho, jenže ještě do poločasu si dal vlastní branku Faty a o výhře hostů rozhodl v 65. minutě patnáctým gólem v sezoně nejlepší ligový střelec Gignac.

Již na čtyři body navýšil své vedení v čele tabulky sedminásobný obhájce titulu Lyon, který porazil Le Havre 3:1. Favorit přitom hrál posledních 20 minut v deseti bez vyloučeného stopera Mensaha.

Francouzská liga - 24. kolo:
Lyon - Le Havre 3:1 (34. Ederson, 44. Keita, 73. Juninho - 82. Nestor), Sochaux - Toulouse 1:2 (12. Afolabi - 34. vlastní Faty, 65. Gignac), od 21:00 Monako - Marseille, Monako - Marseille 0:1 (77. Koné).