Rubriky:

Francie

Policie zatkla fanouška Le Havru za rasismus přímo při utkání

16. února 2009 07:44 - LYON

V nedělním utkání francouzské fotbalové ligy mezi Lyonem a Le Havrem byl zatčen fanoušek za projevy rasismu. V policejní cele skončil poté, co byl v druhém poločasu v hledišti odhalen jako autor urážlivých projevů na adresu lyonského obránce tmavé pleti Johna Mensaha.

Podle vedení Lyonu pokřikoval na ghanského fotbalistu nenávistné nadávky už během rozcvičení a celého úvodního poločasu ze sektoru pro hostující diváky.

Mensah o něco později dostal červenou kartu po druhé žluté, podle trenéra se tak stalo i v důsledku incidentu s divákem. "John ty výlevy slyšel a byl šokovaný. Měl jsem ho stáhnout ze hřiště dřív," vzal kouč Claude Puel vinu za oslabení mužstva na sebe. Olympique i tak zvítězil 3:1.

Francouzská liga se s projevy rasismu setkává stále častěji. V předchozí sezoně napočítala policie 14 podobných případů. Už také padly i tresty - například dva příznivci Met dostali podmínku na šest a tři měsíce.

ČTK

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..