Chvíle hrůzy! Další kolaps na trávníku

16. srpna 2021 09:50 - Marseille

V nedělním utkání francouzské ligy mezi Marseille a Bordeaux pravděpodobně z horka zkolaboval hostující útočník Samuel Kalu. Kolaps třiadvacetiletého nigerijského fotbalisty připomněl případ Dána Christiana Eriksena na letošním mistrovství Evropy. Podle spoluhráče je Kalu v pořádku, dnes by měl podstoupit další vyšetření.

 

Daniel Cole, ČTK/AP

Kalu se v horkém večeru na Stade Velodrome zhroutil už v šesté minutě. Okamžitě k němu přispěchali zdravotníci s nosítky, nicméně hráč byl schopen krátce po kolapsu vstát a za pomoci spoluhráčů odejít ze hřiště po svých a s pytlíkem ledu u hlavy. Dokonce se ještě pokusil v zápase pokračovat, ale za pár minut musel být vystřídán.

"Podle doktora se mu jen zatočila hlava. Ještě půjde na testy a v pondělí přes den budeme vědět víc. Ale docela nás to všechny vystrašilo," řekl útočník Bordeaux Rémi Oudin, jenž Kalua vystřídal a gólem pomohl k remíze 2:2. "Samozřejmě nás hned napadlo, co se stalo Eriksenovi, všichni jsme dostali strach. Ale všechno je v pořádku a to je nejdůležitější," dodal.

Kalu už za sebou podle agentury Reuters podobnou zdravotní příhodu má, v roce 2019 zkolaboval z dehydratace během tréninku s nigerijskou reprezentací na mistrovství Afriky.

PSG před zraky Messiho nezaváhal, šampion doma schytal těžký debakl

Dánský záložník Eriksen zkolaboval v červnovém úvodním utkání Dánů na Euru proti Finsku (0:1) a lékaři jej přímo na hřišti resuscitovali. Později se podrobil operaci, při které dostal kardioverter-defibrilátor. Zda se vrátí k profesionální kariéře, není jasné.

ČTK

Časová osa: Ligue 1 - francouzská liga 2021/22

Filtr článků - Francie


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..