Reims - PSG 0:2Messiho vítězná premiéra! PSG slaví další výhru

Slavný argentinský fotbalista Lionel Messi si odbyl vítězný debut v týmu Paris St. Germain. V 66. minutě zápasu 4. kola francouzské ligy v Remeši vystřídal za stavu 2:0 další hvězdu Brazilce Neymara. Oba góly vstřelil Kylian Mbappé, další už přes několik náznaků dua Messi-Mbappé nepadl. PSG vyhrál i čtvrtý zápas v sezoně a vede tabulku o dva body před Angers.

Lionel Messi poprvé v dresu PSG nastouupil do duelu proti Remeši jako střídající hráč

Čtyřiatřicetiletý Messi, který je považován za jednoho z nejlepších fotbalistů všech dob, v srpnu přestoupil do Paříže z Barcelony, kde působil celou profesionální kariéru. Katalánský celek si šestinásobného držitele Zlatého míče nemohl kvůli vysokým dluhům a španělským pravidlům finančního fair play dovolit.

Do Paříže přišel Messi jako volný hráč zadarmo a ročně by si měl vydělat zhruba 35 milionů eur (asi 890 milionů korun). V novém klubu šestinásobný držitel Zlatého míče podepsal dvouletou smlouvu s opcí, ale kvůli tréninkovému výpadku si za PSG zahrál až dnes. Dosud poslední zápas absolvoval 10. července v dresu Argentiny ve vítězném finále Copy América.

Lionel Messi poprvé v dresu francouzského giganta

Monako nezaváhalo

Fotbalisté Monaka porazili Troyes 2:1 a připsali si první vítězství v ročníku. Výhru knížecího celku, který ve 3. předkole Ligy mistrů vyřadil pražskou Spartu, zařídil dvěma góly Sofiane Diop.

Monako v týdnu sice zvítězilo v odvetě 4. předkola Ligy mistrů na hřišti Šachtaru Doněck 2:1 v prodloužení, ale kvůli domácí prohře 0:2 v prvním zápase se do milionářské soutěže nedostalo. Svěřenci Nika Kovače nezvládli ani úvod Ligue 1, ve které měli po třech zápasech pouze jeden bod. Po dnešní výhře se posunuli ze sestupových příček.

Francouzská fotbalová liga - 4. kolo:
Troyes - Monako 1:2 (50. vlastní Aguilar – 41. a 57. Diop)
Angers - Rennes 2:0 (57. Boufal, 89. Cho)
Clermont - Mety 2:2 (35. Bayo, 58. Rashani – 10. Niane z pen., 29. vlastní Desmas)
Lens - Lorient 2:2 (24. Clauss, 70. Fofana – 27. Lauriente, 35. Monconduit)
Štrasburk - Brest 3:1 (25. Prčič, 42. vlastní Duverne, 84. Thomasson – 26. Cardona)
Lille - Montpellier 2:1 (45+1. Yazici, 56. David - 45+3. Laborde)
Remeš - Paris St. Germain 0:2 (16. a 63. Mbappé)