Živě

Oficiální píseň pro Euro 2012 nazpívá německá hvězda Oceana

2. prosince 2011 17:16 - KYJEV

Německá popová a jazzová zpěvačka Oceana nazpívá oficiální píseň pro fotbalové mistrovství Evropy 2012 v Polsku a na Ukrajině. Organizátoři ji pověřili poté, co její skladba Cry Cry vyhrávala hitparády v obou pořadatelských zemích. V Polsku navíc loni získala cenu za skladbu roku v anketě Eska Music Awards a vyhrála pěveckou soutěž v Sopotech.

 

Radu Sigheti, Reuters

Devětadvacetiletá německá rodačka, jejíž otec pochází z Martiniku, začala studovat zpěv, aby mohla vystupovat s rodinným přítelem a uznávaným saxofonistou Maceo Parkerem. Zkušenosti s jazzem, soulem a funkem nezapřela, ani když v roce 2008 začala kariéru sólové zpěvačky. O rok později vyhrála prestižní pěveckou soutěž v polských Sopotech a vydala první desku Love Supply, z níž pochází její největší hit Cry Cry i poslední úspěšný singl La La. V Polsku se rovněž účastnila televizní show StarDance.

Nyní se zařadí po bok hudebních hvězd Nelly Furtado a Enriqua Iglesiase, jejichž skladby "Forca" a "Can You Hear Me" se staly hity posledních dvou evropských šampionátů. Na loňském mistrovství světa pak s písní "Waka Waka" zářila zpěvačka Shakira.

ti

ČTK

Časová osa: EURO 2012

Filtr článků - EURO 2012


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..