Rubriky:

EURO 2012

Ukrajinský ombudsman varuje před náporem pedofilů na Euru

28. května 2012 16:30 - Kyjev

Ukrajinští rodiče by své děti měli odvézt z měst, která budou během června pořádat zápasy evropského fotbalového šampionátu. Prohlásil to dnes na tiskové konferenci v Kyjevě ukrajinský ombudsman Jurij Pavlenko. Důvodem jeho výzvy je očekávaný nápor pedofilů mezi návštěvníky fotbalového Eura.

 

Gleb Garanich, Reuters

Zvýšenou kontrolu nezletilců mají mít na paměti rodiče ve Lvově, Kyjevě, Charkově a Doněcku, kde se budou od 8. června zápasy mistrovství hrát. "Na rodičích spočívá během Eura velká odpovědnost. Proto je vyzývám, aby své děti informovali o hrozícím nebezpečí. Rodiče by měli nade vší pochybnost kontrolovat, kde se jejich děti pohybují," řekl Pavlenko.

Příslušné pokyny policii už podle ombudsmana vydal i ukrajinský prezident Viktor Janukovyč. Do ochrany dětí před pedofily se mají zapojit nejen policisté, ale i sociální pracovníci a učitelé. Školy údajně pořádají speciální letní tábory, do nichž znepokojení rodiče mohou své děti umístit. V zemi jich bude připraveno šestnáct.

Mezi ukrajinskými experty podle místních médií vyvolává obávaná "sexuální turistika" velkou nervozitu. Nápor se očekává z Evropy a USA, ale i z Blízkého východu. Výrazné nebezpečí hrozí podle Pavlenka nejen v městech pořádajících zápasy Eura, ale i na jihu země v Oděse a na Krymu.

Zdravotníci zároveň varují před šířením viru HIV. Na Ukrajině je dnes registrováno 200.000 nakažených a země je spolu s Ruskem jediným evropským státem, kde jejich počet stále stoupá.

ČTK

Zrušit


Časová osa: EURO 2012

Filtr článků - EURO 2012


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..