Rubriky:

EURO 2012

Řečtí fotbalisté touží na Euru zopakovat osm let starou senzaci

5. června 2012 13:25 - Legionowo

Řečtí fotbalisté by rádi zopakovali osm let starý senzační zisk titulu mistrů Evropy. Druhý soupeř české reprezentace ve skupině touží překazit domácímu výběru Polska vítězné plány, jako se mu to podařilo na Euru 2004 proti Portugalsku.

 

ČTK/AP

První tiskové konference Řeků po příjezdu do polské základny Legionowo se zúčastnil i brankář Kostas Chalkias, v současném týmu jeden ze tří pamětníků historického úspěchu vedle záložníků Jorgose Karagunise a Kostase Katsuranise. Osmatřicetiletý gólman PAOK Soluň ale nechtěl tehdejší výběr s letošním srovnávat.

"Za poslední dekádu dosáhl řecký národní tým velkých věcí. Toto mužstvo se neustále zlepšuje, vyvíjí a má předpoklady pro skvělou budoucnost. Proto nemám rád srovnávání generací a raději vidím kontinuitu," řekl Chalkias.

"První zápas rozhodne"

Řecký celek na předminulém ME porazil v úvodním duelu celého turnaje domácí Portugalsko, které pak zdolal i ve finále. Před pátečním utkáním s Polskem věří v opakování historie. "První zápas je vždy rozhodující a udává tón zbytku turnaje," upozornil Chalkias, jenž během přípravy odchytal utkání se Slovinskem.

Podle Jorgose Tzavellase by mohlo být výhodou, že Poláci budou hrát pod tlakem svého publika. "Nejsme arogantní a respektujeme každého našeho soupeře, ale zároveň se ničeho nebojíme. Řekové už před osmi lety zkazili jednu domácí párty a já doufám, že to dokážeme znovu," uvedl krajní bek Frankfurtu.

Na svůj první velký turnaj v kariéře se těší také Joannis Maniatis. "Hrozně moc jsem chtěl být součástí tohoto mužstva. Čeká mě ta nejvyšší úroveň, na jaké jsem kdy hrál fotbal." Podle obránce či záložníka Olympiakosu Pireus zůstává největší zbraní týmu portugalského trenéra Fernanda Santose propracovaná obrana. "Inkasovali jsme (v přípravě) jen pár gólů, ale zásluhu na tom nemá pouze defenziva, ale všechny tři linie," vyzdvihl pětadvacetiletý Maniatis.

"Naším cílem je mít celý kádr zdravý, pokračovat v dobré obranné hře a zlepšovat se v útoku. Pokud to zvládneme, tak budeme na správné cestě," doplnil o rok mladší Tzavellas.

Řecko do turnaje vstoupí v pátek v 18 hodin zápasem proti domácím Polákům na Národním stadionu ve Varšavě. Čtyři dny nato se Řekové utkají s Českem a 16. června uzavřou skupinu A duelem s Ruskem.

ČTK

Časová osa: EURO 2012

Filtr článků - EURO 2012


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..