Živě

Fotbalové Euro zahájili Chopin a osm stovek dobrovolníků

8. června 2012 18:23 - Varšava

Fotbalové mistrovství Evropy v Polsku a na Ukrajině zahájil dvanáctiminutový slavnostní ceremoniál, při němž zazněly tóny Chopinovy etudy. Hromadné choreografie na stadiónu ve Varšavě se zúčastnilo 800 dobrovolníků z více než 63 zemí.

 

Pawel Ulatowski, Reuters

Představení připravené Italem Markem Balichem začalo na beznadějně vyprodaném Národním stadiónu dvacet minut před výkopem úvodního zápasu turnaje mezi domácím Polskem a Řeckem. Většinu publika tvořili domácí fanoušci v červenobílých barvách, radost dávali najevo také příznivci Řecka v bílomodré kombinaci. Diváci na ochozech stadiónu v jednu chvíli také vytvořili vlajky všech šestnácti zúčastněných zemí.

Hlavní hvězdou programu byl maďarský pianista Ádám György. Velký fotbalový fanoušek přednesl jednu z etud slavného polského skladatele a klavírního virtuose Fryderyka Chopina. Atmosféru dotvářel svou taneční hudbou DJ Karmatronic.

Ceremoniál spojil tradici a současnost obou hostitelských zemí Polska a Ukrajiny. Autor konceptu Balich se už podílel na slavnostním zahájení zimních olympijských her v Turíně 2006 či otevření Donbass Areny v Doněcku, která bude hostit pět zápasů Eura.

ČTK

Časová osa: EURO 2012

Filtr článků - EURO 2012


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..