Karagunis žádá UEFA, aby přezkoumala, za co dostal žlutou kartu

Kapitán řecké fotbalové reprezentace Jorgos Karagunis žádá po vedení UEFA přezkoumání okolností, za kterých dostal v sobotu na Euru ve vítězném duelu s Ruskem žlutou kartu. Protože se jedná o jeho druhý trest na turnaji, má nyní automaticky zastavenou činnost pro nejbližší zápas na turnaji, kterým bude po nečekaném postupu čtvrtfinále.

Řek Karagunis se raduje z branky proti Rusům, která Řekům zajistila postup do čtvrtfinále.

Karagunis byl napomenut ve druhém poločase švédským rozhodčím Jonasem Erikssonem za údajné simulování ve vápně po kontaktu s obráncem. "Snad si UEFA tu scénu ještě jednou prohlédne. Je to prostě jenom škoda a nefér," konstatoval pětatřicetiletý Karagunis, který první žlutou kartu dostal v zahajovacím utkání s Polskem.

Řekové právě díky Karagunisovu gólu z nastavení prvního poločasu překvapivě zápas vyhráli 1:0 a vyřadili favorizované Rusko z turnaje. Kapitán mužstva a mistr Evropy z roku 2004 nastoupil ke 120. reprezentačnímu utkání, čímž vyrovnal národní rekord Theodorose Zagorakise. Ve čtvrtfinále by se mohl v čele řeckých statistik osamostatnit.