Rubriky:

ME 2016

Vyřazení Chorvatů už ve skupině? Byl by to neúspěch, tvrdí Modrič

9. června 2016 14:37 - Paříž

Pokud by chorvatští fotbalisté vypadli na mistrovství Evropy už v základní skupině, kde se utkají s českým týmem, Tureckem a obhájci titulu ze Španělska, považovali by to za neúspěch. V rozhovoru pro deník Marca to prohlásil záložník Realu Madrid Luka Modrič.

 

John Sibley, Reuters

"Máme velmi těžkou skupinu. Klíč bude první zápas, protože když vyhrajeme, usnadní nám to cestu dál. Kdybychom nepostoupili, bylo by to selhání," prohlásil Modrič, který by si rád zajistil účast v osmifinále už po prvních dvou zápasech. V nich Chorvaté nastoupí proti Turecku a České republice, poté přijdou na řadu Španělé.

Modrič by se totiž rád vyhnul situaci z předchozího šampionátu, kde Chorvaté sice na úvod porazili 3:1 Irsko, poté remizovali 1:1 s Itálií, ale po prohře 0:1 se Španělskem nepostoupili. "Doufám, že až proti nim nastoupíme ve Francii, budeme už mít jisté místo v dalším kole," uvedl.

"Co mi v kariéře chybí, je španělský titul a také bych chtěl dokázat něco velkého s reprezentací," řekl Modrič. Motivací je pro něj chorvatský bronz z mistrovství světa ve Francii z roku 1998. "Byl to historický úspěch. Doufám, že návrat do Francie nám přinese štěstí a zopakujeme podobný výsledek," prohlásil.

ČTK

Časová osa: ME 2016

Filtr článků - ME 2016


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..