Rubriky:

ME 2016

Výhra nad Turky by měla dát jistotu, nejlépe z druhého místa

17. června 2016 22:54 - Praha

Situace ve skupině D na fotbalovém mistrovství Evropy ve Francii se v pátek zjednodušila. A bod získaný s Chorvatskem pro českou reprezentaci může být zlatý, ale také nemusí. Španělsko je jistým postupujícím. Češi v závěrečném utkání každopádně potřebují porazit Turecko. To by je za příznivé konstelace mohlo posunout na druhou postupovou příčku. Se čtyřmi body by však měli jít dál i v případě, že jim budou stačit jen ke třetímu místu.

 

Max Rossi, Reuters

Ideální scénář pro Vrbovy svěřence je jasný. Když porazí Turecko a již jistí postupující Španělé jim pomohou výhrou nad Chorvaty, mohli by si Češi zajistit i postup z druhého místa. Potřebovali by však mít lepší skóre než Chorvatsko.

V případě bodové rovnosti a stejného rozdílu vstřelených a obdržených gólů by o pořadí na druhém místě rozhodovala další kritéria v tomto pořadí: 1. Více vstřelených gólů. 2. Žebříček fair play. 3. Umístění v žebříčku UEFA.

Nový herní model šampionátu ovšem nabízí i další možnost. Do osmifinále postoupí také čtyři nejlepší týmy ze třetích míst šesti základních skupin. A pokud Češi závěrečný duel vyhrají, měli by postoupit, i kdyby skončili až za Chorvaty. Měli by čtyři body a minimálně vyrovnané, možná i aktivní skóre.

Tabulka týmů ze třetích míst je zatím jen pomocná. Pořadí ve skupinách se ještě bude měnit, navíc v F je odehráno teprve první kolo. Přesto je reálné, že čtyři body a slušné skóre budou stačit.

Pokud Češi s Tureckem remizují, pomůže jim už jen zázračná souhra okolností. Musela by se najít alespoň dvě další mužstva na třetích místech s maximálně dvěma body.

V případě bodové rovnosti v tabulce týmů ze třetích míst rozhodnou stejná kritéria jako ve skupinách.

Porážka s Tureckem v každém případě pošle Čechy domů.

Aktuální tabulka týmů ze třetích míst:       
1. Severní Irsko (C) 2 1 0 1 2:1 3
2. Slovensko (B) 2 1 0 1 3:3 3
3. Portugalsko (F) 1 0 1 0 1:1 1
4. Česko (D) 2 0 1 1 2:3 1
  Rumunsko (A) 2 0 1 1 2:3 1
6. Švédsko (E) 2 0 1 1 1:2 1
dos, Sport.cz

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..