Anglii bych nikdy v životě netrénoval, razantně odmítl kouč Walesu Coleman

4. července 2016 12:24 - Londýn

Kouč fotbalistů Walesu Chris Coleman, který na mistrovství Evropy ve Francii dovedl nováčka až do semifinále, by podle svých slov nikdy netrénoval Anglii ani jiný národní tým. Angličané hledají nástupce Roye Hodgsona, jenž rezignoval po vyřazení v osmifinále šampionátu s Islandem.

 

Stephane Mahe, Reuters

"O tom bych nikdy ani neuvažoval. Jsem Velšan skrz na skrz. Vždycky to bude jenom Wales," řekl novinářům Coleman. Velšskou reprezentaci dostal na první velký turnaj od mistrovství světa v roce 1958. Na Euru Draci vyhráli svou skupinu a přes Severní Irsko a Belgii senzačně postoupili až do semifinále, kde se ve středu utkají s Portugalskem.

Bývalý obránce se ujal národního mužstva v lednu 2012 po zesnulém Garym Speedovi a před šampionátem prodloužil smlouvu do roku 2018. Pokud by měl změnit působiště, lákalo by ho zahraničí a především Liga mistrů.

"Myslím, že nejsem spojován s top anglickými kluby, které hrají Ligu mistrů. Takže mou největší šancí trénovat v této soutěži by bylo odejít do zahraničí. To je zajímavá varianta, ale o jiné reprezentaci bych ani nepřemýšlel," uvedl šestačtyřicetiletý kouč, který před Walesem vedl Fulham, Coventry, španělský San Sebastian a řeckou Larisu.

ČTK

Časová osa: ME 2016

Filtr článků - ME 2016


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..