Nedvěd: Situace Juventusu je horší, než jsem předpokládal

25. května 2006 08:21

Další působení v reprezentačním dresu nevyloučil během přípravy českých fotbalistů v rakouském Seefeldu Pavel Nedvěd. "Záleží, kde vlastně skončím, jestli vůbec budu hrát. Nevzdávám se ale ničeho," říká v rozhovoru pro Právo záložník turínského Juventusu, jehož klubu hrozí kvůli údajné korupci v italské lize sestup z nejvyšší soutěže.

 

PRÁVO/Michaela Říhová

Jak se cítíte po dnech dřiny na soustředění?
První dny byly těžké, ale ten záběr všichni potřebujeme. Člověk musí mít natrénováno, abychom byli připraveni. Je to jediný týden, kdy se dá něco udělat. V úterý už jsem toho měl plné zuby. Říkal jsem si, že horší už to snad být nemůže. Odpoledne jsem dostal od trenéra volno. Když jsme moc unaveni, naznačíme mu to a vyjde nám vstříc.

Cítíte, že s přibývajícími léty je tělo opotřebovanější?
Myslím, že už toho moc nevydržím. Záleží na mně, jak dlouho ještě budu mít chuť trénovat, protože bez tréninku bych nebyl týmu nic platný. Zatím všechno zvládám, jen potřebuju být zdravý.

A jste zdravotně v pořádku?
Právě že moc ne. Špatně se mi dýchá, bolí mě v krku. Asi tomu pomohlo počasí, hodně jsme zmokli. Nastydl jsem, a protože nemám obranné látky, pořád se to vracelo.

Prý máte alergii na pyl. Je to pravda?
Nevím, co mám. Dostal jsem nějaké prášky a trochu se to zlepšilo.

Neznervózňuje vás, že je těch zdravotních problémů v týmu docela dost?
To jo. Je spousta hráčů, kteří nehráli dlouhou dobu, někdo skoro celou sezónu. To mužstvu nepřidá. Jsem strašně rád, že se nám vrátily ty dvě žirafy dopředu (Koller a Lokvenc - pozn. autora), jsou pro nás hrozně důležité.

Nejhůř to vypadá s Vladimírem Šmicrem...
To by byla veliká ztráta. Je pro nás moc důležitý, nejen na hřišti, ale i v kabině. Doufám, že pojede.

Trenér Brückner vám prý dal rozpis zápasů na kvalifikaci o mistrovství Evropy 2008. Budete v reprezentaci pokračovat?
Koukal jsem na soupeře, kteří jsou docela zajímaví, není tam tolik cestování. Byla by to zajímavá konfrontace. Ale o všem se rozhodnu až po mistrovství světa. Záleží, kde vlastně skončím, jestli vůbec budu hrát. Nevzdávám se ale ničeho.

Takže dáváte fanouškům naději, že zůstanete?
Nemyslím, že je to naděje. Třeba mě po šampionátu nikdo nebude chtít, během měsíce může být všechno jinak. Hlavně se musíme snažit, aby mužstvo zanechalo dobrý dojem a ukázalo, že spolu v téhle podobě může hrát třeba ještě dva roky.

Láká vás stále reprezentace?
Myslím, že jo. Za nároďák budu vždycky hrát rád. Záleží, jestli u týmů zůstane trenér, a na spoustě dalších věcí. Může se stát, že budu hrát někde daleko a trenér už mi třeba nezavolá...

Bavíte se o tom na pokoji s Karlem Poborským? On taky neřekl, zda bude dál pokračovat.
Karel má jiné starosti. Je i manažerem klubu a je pořád na telefonu. Má spoustu práce. Jen zběžně jsme si o tom povídali. Sám ještě neví, taky se musí rozhodnout.

Už jste se zbavil tlaku ze skandálů kolem Juventusu a dalších týmů ze závěru italské ligy?
Snad jo. Ale situace Juventusu je horší, než jsem předpokládal.

Dá se na to zapomenout?
Když jsem mimo Itálii, docela to jde. Musíme se soustředit na fotbal. Já už v něm prošel i těžkými obdobími, které zažívá Juventus i teď. Ale my jako jeho hráči nemůžeme cítit žádnou vinu, těžko jsme mohli něco ovlivnit.

Sledujete internet, abyste měl aktuální informace?
Ne, ne, tady posílám mladého Janka (Marek Jankulovski - pozn. autora), který každý den kupuje Gazzettu dello Sport, takže nějaké zprávy máme. Myslím, že tam mají velký problém. I v nároďáku.

Italský tisk mluví o tom, že Juventus nemine přeřazení do nižší soutěže...
Já bych nepředbíhal, všechno je to otevřené. Tam nejsme namočení jen my, je tam víc celků. Ale je to horší, než jsem si myslel.

Takže odchod z Juventusu?
Rozhodnu se po šampionátu.

Máte nabídky?
Už rok či dva stejné. Pořád platí. Záleží na mně, jestli budu chtít.

Nejvíc se mluvilo o Anglii...
Bude to hlavní otázka léta. Nechci předbíhat. Ale jestli budeme hrát druhou ligu, nevím, jestli bych v Itálii zůstal. Fakt nevím, kam mě to nakonec zanese.

Jan Krůta (Seefeld), Sport.cz, Právo

Časová osa: MS 2006

Filtr článků - MS 2006