Polákovi tvrdost nedělá problém

30. května 2006 10:02 - JABLONEC

Na místo v základní sestavě se pomalu připravuje štítový záložník české fotbalové reprezentace Jan Polák. Brücknerova jednička na jedno z klíčových míst v osobě kapitána Galáska je totiž zraněná a pětadvacetiletý odchovanec Bohunic se stal první alternativou.

 

PRÁVO/Michaela Říhová

"Hlavně bych chtěl jasně říct, že já jsem nebyl ten, kdo Tomáše při tréninku trefil," pronesl důrazně záložník Jan Polák. Galásek je největším sokem Poláka v boji o místo v základní sestavě českého týmu pro MS v Německu. Oba nastupují na místě štítového záložníka.

A paradoxně se po šampionátu sejdou v jednom týmu. Norimberk, který je od minulého léta Polákovým zaměstnavatelem, totiž před 14 dny podepsal smlouvu i s Galáskem. A ten je momentálně zraněný. A podle některých informací utrpěl zhmoždění vnitřního kolenního vazu při soustředění v Seefeldu právě v souboji s Polákem.

"Nezranil jsem ho. Říkám to proto, aby si někdo nemyslel, že po něm jdu. Tak to není," zakroutil Polák hlavou, že v boji o místo v sestavě by se k nekalým praktikám nesnížil.

Ze soubojů uhýbat nehodlá

V souboji s Kostaričany bude mít téměř jistě úlohu rozbíječe soupeřových útoků. Možných střetů na hranici pravidel v případě tvrdé hry jako v boji se Saúdskou Arábií se nebojí. "Já s tím nemám problém. Vždy se snažím hrát agresivně," usmál se borec, proslulý neústupností a důrazem.

"Je pochopitelné, že ve vypjatých situacích se musíme hlídat, abychom byli fit pro zápasy na mistrovství. Ale rozhodně nebudu ze soubojů uhýbat. Když na mě někdo vyrukuje s tvrdostí, umím oplatit stejnou mincí," vykládal Polák, který se před necelými čtrnácti dny v Brně oženil a k týmu chystajícímu se na vrchol sezóny se připojil s dvoudenním zpožděním.

"Musím říct, že jsem se těšil na soustředění, protože na světový šampionát se člověk nepřipravuje každý den," usmíval se Polák, že svatební cestu do Paříže rád oželel.

ram, Právo

Časová osa: MS 2006

Filtr článků - MS 2006


Patička stránky: