Brückner: S přípravou jsem opravdu spokojený

5. června 2006 11:07

Poslední zápasový test před odjezdem do dějiště světového šampionátu absolvovali úspěšně o víkendu čeští fotbalisté. S výhrou nad Trinidadem a Tobagem byl spokojený i trenér národního týmu Karel Brückner. "Byl jsem spokojený i s taktikou. Především v obranné fázi," říká reprezentační kouč v rozhovoru pro Právo.

 

čtk

Jak jste byl spokojen s výkonem proti Trinidadu a Tobagu?
Byla to kvalitní příprava. Takhle jsme si zvykli hrát přípravné zápasy. Začali jsme v současné optimální sestavě. Kvalita tam určitě byla, že jsme vyhráli poslední zápas před šampionátem, mě těší o to víc. Měli jsme akce herní, technické i taktické. Soupeř sice nepatří do top kategorie, ale měl dobré momenty. S celou přípravou jsem opravdu spokojen.

Zápas měl ale diametrálně odlišné poločasy...
Nechtěli jsme riskovat a zvolnili jsme tempo. Také jsme střídali. Nebylo účelem tohoto zápasu excelovat se vším všudy. Kladem je, že jsme neutrpěli žádné velké šrámy. Vždycky nám na lavičce zatrne, když někdo zůstane ležet.

Někteří hráči ale ještě nemají optimální formu?
Na to je čas. Ladění formy se počítá na hodiny, abychom se trefili se vším všudy. Po náročné přípravě to jde nahoru a určitě ještě půjde.

Kolik procent do optimální formy chybí?
Takhle se na to nedívám, ale blížíme se vrcholu. Až na pár maličkostí se blíží. Byl jsem spokojený i s taktikou. Především v obranné fázi. Vezměte si například, že Ujfaluši hraje ve Fiorentině pravého obránce a musí si zvyknout uprostřed.

Baroš prý nedohrál, protože ho píchlo v chodidle. Jak to s ním vypadá?
Nechci malovat čerta na zeď, že máme dalšího zraněného hráče. Ještě absolvuje důkladnou prohlídku, ale nemělo by to být nic vážného. S jeho výkonem jsem byl jinak spokojený.

Rosický a Galásek nehráli. Budou proti USA v pořádku?
Měli by být. Ale i dnešní zahajovací sestava předvedla kvalitní fotbal.

Roli Rosického převzal Nedvěd, jak jste s ním byl spokojen?
Pavel hraje víc v prostředku, i když je napsaný jako levý záložník. Jeho role i výkon se ještě zvýraznily. Navíc ho dobře zezadu jistil Plašil, který potvrdil, že je univerzálním hráčem a prokazuje kvality na každém postu.

Koller už je opět ve formě...
Ještě to není ideální, ale jde nahoru. Lepší se kondičně, ukázal, že je zase silnější a rychlejší. Chybí mu praxe a určité herní stereotypy, ale to přijde. Mám z něj dobrý pocit.

Ve druhém poločase se posunul na pozici defenzívního záložníka Ujfaluši, je to také jedna z variant na toto místo, kdyby měl problémy Galásek a případně Polák?
Ano, je to jedna z variant. Ujfaluši to kdysi i hrál, ale na toto velmi důležité místo máme víc možností. Vedle Galáska a Poláka také Plašila.

Hráči dostali volno. Je to i proto, aby nedošlo k ponorkové nemoci?
Té se neobávám, ale hráči si volno zaslouží.

Karel Felt, Sport.cz, Právo

Časová osa: MS 2006