Katar slavnostně otevřel další stadion. Na tomhle svatostánku se bude hrát MS ve fotbale

16. června 2020 20:34 - Ar-Raján/Praha

Pořadatel mistrovství světa ve fotbale 2022 Katar slavnostně otevřel stadion Education City v městě Ar-Raján. Moderní aréna pojme až 45 000 fanoušků. Na to, jak nový svatostánek vypadá, se můžete podívat ve videu níže.

Video již není dostupné

sntv

„Diamant v poušti", jak se zbrusu nové fotbalové aréně přezdívá, je třetím stadionem, který pořadatel mistrovství světa ve fotbale 2022 zprovoznil. Slavnostní střižení pásky se před ním dočkaly Chalífův mezinárodní stadion a Al Janoub.

Jednotlivé části stadionu Education City mají být po konci turnaje rozebrány a použity na stavbu nebo rekonstrukce jiných arén. Polovina z rozebraných částí bude věnována do rozvojových zemí.

FIFA by se měla vrátit do reality, kritizuje Blatter přehlíživý postoj svého nástupce i snahu o větší počet účastníků MS

Stavby katarských stadionů pro MS od počátku doprovází různé kontroverze. Lidskoprávní organizace v minulosti například kritizovaly špatné podmínky pracujících dělníků. I samotnou volbu pořadatelství v roce 2010 doprovázejí spekulace týkající se údajné korupce.

pb, Sport.cz

Časová osa: Kvalifikace MS ve fotbale 2022

Filtr článků - MS 2022


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..