Pravidlo o pěti střídáních bude platit až do fotbalového MS 2022

28. května 2021 18:53 - Curych

Pravidlová komise IFAB prodloužila "koronavirové" pravidlo o možnosti pěti střídání až do konce roku 2022. Světová fotbalová federace FIFA ho tedy bude moci využít i na mistrovství světa v Kataru hraném v závěru příštího roku.

 

Dočasné pravidlo bylo zavedeno loni v květnu kvůli zdraví hráčů. Ti museli po restartu soutěží po několikaměsíční pauze způsobené pandemií odehrát mnoho zápasů v rychlém sledu a hrozilo tak větší riziko zranění.

IFAB prodloužila možnost pěti střídání místo dosavadních tří pro soutěže, jež skončí do 31. prosince 2022. Nebude se tedy vztahovat na domácí ligy, které začnou v roce 2022 a poběží až do roku 2023.

UEFA podle deníku The Times zvažuje zrušení pravidla o gólech ze hřiště soupeře

Vedle pěti fotbalistů v řádné hrací době mohou týmy ve vyřazovacích zápasech vystřídat ještě šestého hráče v případném prodloužení.

ČTK

Časová osa: Kvalifikace MS ve fotbale 2022

Filtr článků - MS 2022


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..