Živě

Na fotbalové MS v Kataru budou moci jen fanoušci očkovaní proti koronaviru

21. června 2021 09:47

Na fotbalové mistrovství světa v Kataru budou moci pouze fanoušci očkování proti koronaviru. Oznámil to katarský premiér Chálid bin Chalífa bin Abdalazíz Sání.

 

Twitter

Katar očekává, že v době konání šampionátu, který odstartuje 21. listopadu 2022, už bude většina příznivců očkovaná. Přesto počítá i s tím, že fanoušci z některých zemí se k vakcíně nedostanou.

"Momentálně jednám s dodavateli o zajištění jednoho milionu vakcín pro některé z fanoušků, kteří přijedou do Kataru," citovala agentura Reuters Chálida bin Chalífa bin Abdalazíze Sáního.

Fotbalisté Chile za kadeřníka na hotelu a porušení opatření zaplatí pokutu

Zatím není jasné, jak by se fanoušci očkovali, protože většina vakcín vyžaduje dvě dávky s několikatýdenním odstupem. V Kataru dosud bylo očkována polovina obyvatel.

ČTK

Časová osa: Kvalifikace MS ve fotbale 2022

Filtr článků - MS 2022


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..