Ať se Patrik naštve! přeje si Šilhavý. Schick se vrací do reprezentace

29. září 2021 11:00 - Praha
(Aktualizováno: 29. září 2021 12:58)

Kanonýr Patrik Schick nechybí v nominaci fotbalové reprezentace na pokračování kvalifikace MS pro říjnové zápasy s Walesem (8. října v Praze) a Běloruskem (11. října v ruské Kazani). Walesu, jemuž bude chybět zraněný kapitán Gareth Bale, čeští fotbalisté v březnovém utkání v Cardiffu podlehli 0:1. Tři dny po utkání v Praze odletí fotbalisté do Kazaně, kde se utkají s Běloruskem, které minulý měsíc v Ostravě porazili nejtěsnějším rozdílem 1:0.

Sport.cz

Nejen kanonýr, také další hráči se pomalu vracejí. Po delší době je ve výběru obránce Filip Novák. Proti zářijovému srazu se objevují uzdravení obránci Jan Bořil, Ondřej Čelůstka a záložníci Lukáš Masopust s Petrem Ševčíkem. Naopak vypadl zraněný křídelník Jakub Jankto. V nominaci není žádný úplný nováček.

Podstatný by však měl být přece jen předvším návrat Patrika Schicka, který byl spolu s Cristianem Ronaldem nejlepší střelcem letošního EURO.

Právě v prvním utkání ve Walesu byl klíčový český útočník vyloučen, kvůli trestu tak o zářijový sraz přišel. Teď se může nahecovat a v Edenu stejnému soupeři sportovní cestou všechno vrátit.

Poklona pro Schicka. Legenda mu v útoku dala přednost před Messim i Neymarem!

„Souhlasím, přesně tak bych si to představoval. Opravdu bych přivítal, kdyby se Patrik naštval. Samozřejmě zdravě," usmívá se trenér Jaroslav Šilhavý.

„Nemůžeme samozřejmě tahat do utkání žádnou vendetu nebo pocity, že nám ublížili. Kdepak, nic takového! Musíme se zodpovědně nachystat se vším všudy," přeje si kouč.

UEFA již akceptuje očkování

Ke změnám dochází také v samotné organizaci srazu. „Konečně se vracíme ke dvouzápasovému cyklu, kvůli covidu se program v minulých letech nahustil," kvituje manažer národního týmu Libor Sionko.

UEFA už bude zohledňovat očkování. Očkovaní reprezentanti nemusí na testy

Sport.cz

„UEFA vydala poslední verzi protokolu opatření. Reflektuje již očkování všech členů mužstva a realizačního týmu. Očkovaní tedy již nemusejí být testováni. A kdo testování podléhá, může si nově vybrat laboratoř. Dříve UEFA uznávala jen Synlab," hlásí novinky.

Tomáš Souček (vlevo) a Ondřej Kúdela v rouškách přivádějí národní tým na trénink...

FAČR

Očkování není v reprezentaci stoprocentní. „Většina hráčů očkována je. Máme některé členy realizačního týmu, kteří ze zdravotních důvodů očkování nemají," podotýká Sionko.

Jisté problémy mu působí ruská Kazaň, kde teď své domácí duely hraje Bělorusko.

„Na komplikace jsme si už v poslední době malinko zvykli... Do Ruska je třeba mít víza, což je v současnosti vcelku zdlouhavý proces. Samozřejmě s ohledem na česko-ruské vztahy, konzulát tady není v plné síle. Pracujeme na tom měsíc, víza pořizujeme i pro náhradníky, aby je trenéři v případě potřeby mohli povolat," popisuje Sionko.

Nominace české fotbalové reprezentace na utkání kvalifikace MS s Walesem (8. října v Praze) a s Běloruskem (11. října v Kazani):   
Jméno Klub Starty Góly
Brankáři   
Aleš Mandous Slavia Praha 1 0
Jindřich Staněk Plzeň 2 0
Tomáš Vaclík Olympiakos Pireus 44 0
Obránci   
Jan Bořil Slavia Praha 27 0
Jakub Brabec Aris Soluň 22 1
Vladimír Coufal West Ham 24 1
Ondřej Čelůstka Sparta Praha 31 3
Tomáš Kalas Bristol 30 2
Aleš Matějů Brescia 7 0
Filip Novák Fenerbahce Istanbul 25 1
David Zima FC Turín 2 0
Záložníci   
Antonín Barák Hellas Verona 26 7
Tomáš Holeš Slavia Praha 16 2
Alex Král West Ham 25 2
Lukáš Masopust Slavia Praha 27 2
Jakub Pešek Sparta Praha 5 1
Michal Sadílek Twente Enschede 4 0
Tomáš Souček West Ham 43 7
Petr Ševčík Slavia Praha 12 0
Útočníci   
Adam Hložek Sparta Praha 10 0
Patrik Schick Leverkusen 31 16
Matěj Vydra Burnley 42 7
Pavel Dosadil, Sport.cz

Časová osa: Kvalifikace MS ve fotbale 2022

Filtr článků - MS 2022


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..