Ukrajinka Monzulová jako první žena bude pískat utkání fotbalistů Anglie

7. října 2021 17:12 - Londýn/Praha

Ukrajinka Kateryna Monzulová a její krajanky Maryna Striletská a Svitlana Grušková se stanou prvními ženskými rozhodčími, které povedou utkání anglické fotbalové reprezentace. Angličané nastoupí v sobotním kvalifikačním duelu o postup na mistrovství světa na hřišti Andorry. Role videorozhodčí se ujme rovněž žena, Francouzka Stephanie Frappartová.

 

Valentyn Ogirenko, Reuters

Čtyřicetiletá hlavní rozhodčí Monzulová pískala již vloni utkání Ligy národů mezi San Marinem a Gibraltarem. V roce 2016 byla první ženou, která řídila zápasy v nejvyšší ukrajinské lize. Vedla také duely na ženském mistrovství světa a Evropy. Striletská a Grušková jí budou pomáhat na pomezí jako asistentky.

Sestavu arbitrů v sobotním duelu "Albionu" s Andorrou doplní čtvrtý rozhodčí Denys Šurman a asistent videorozhodčího Viktor Matyaš.

Angličtí vicemistři Evropy jsou po šesti zápasech s 16 body v čele kvalifikační skupiny I, čtyři body před druhou Albánií.

ČTK

Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..