Messi sestřelil Uruguay. Argentina dál vévodí své kvalifikační skupině o MS 2014

Mendoza

Lionel Messi dvěma góly vydatnou měrou přispěl k argentinskému vítězství 3:0 nad Urugayí. Argentina tak svému soupeři oplatila penaltovou porážku z loňské Copy Amériky. Urugay ztratila kvůli prohře kontakt s vedoucí trojkou kvalifikační skupiny. Vidět byl i Falcao z Atlétika Madrid. Dvěma góly se zasloužil o vítězství Kolumbie nad Paraguayí. V dalších utkáních porazil Ekvádor Chile a Bolívie remizovala s Peru.

Lionel Messi oslavuje gól v kvalifikačním utkání proti Uruguayi

Fotbalisté Argentiny porazili díky dvěma gólům Lionela Messiho a jedné trefy Sergia Agüera 3:0 Uruguay a po osmém kole dál vedou jihoamerickou kvalifikaci o postup na mistrovství světa 2014. V domácích zápasech nezaváhali ani jeden z jejich hlavních pronásledovatelů Kolumbie a Ekvádor jsou po polovině kvalifikačních bojů stále bod za lídrem. Čtvrtá Uruguay naopak ztratila s vedoucí trojicí kontakt.

Hvězdný Messi zlomil v jihoamerickém "Clásiku" odpor Uruguayců až v 66. minutě. V odvetě za čtvrtfinálovou porážku v penaltovém rozstřelu na loňské Copě Américe, kterou Argentina pořádala, tím odstartoval povedenou čtvrthodinu. Během ní zvýšil útočník Manchesteru City Agüero a sám trojnásobný nejlepší fotbalista světa ji završil povedeným přímým kopem.

Messi není jediný, kdo vyčnívá

Dvěma góly ve druhém poločase se zaskvěl i kolumbijský kanonýr Atlétika Madrid Falcao. Jeho trefy z 52. a poslední minuty znamenaly vítězství 2:0 nad poslední Paraguayí. Falcao před necelými dvěma týdny chyběl Atlétiku proti Plzni v Evropské lize (1:0), o uplynulém víkendu už ale ve španělské nejvyšší soutěži skóroval a nyní prodloužil svoji sérii s alespoň jedním vstřeleným gólem na devět zápasů.

Zářil také kanonýr Falcao z Atlétika Madrid. Dvěma góly zařídil kolumbijské vítězství 2:0 v utkání s Paraguayí. Ve zbývajících utkáních Ekvádor porazil 3:1 Chile a Bolívie doma remizovala s Peru 1:1.

Z devítičlenné kvalifikační skupiny postoupí na šampionát do Brazílie čtyři týmy, pátý celek čeká baráž.

Ekvádor - Chile 3:1
Branky: 33. a 55. Caicedo, 90.+3 Castillo - 25. vlastní Paredes. ČK: 53. Contreras, 85. Vidal (oba Chile).