Robben touží proti Španělům splatit svůj hřích z posledního finále

13. června 2014 18:29 - Salvador

Ten moment z finále 2010 mu nedal spát. Trvalo měsíce, než jej vytěsnil z hlavy. Před páteční reprízou posledního finále světového šampionátu v Jihoafrické republice se však Arjenu Robbenovi bolestná vzpomínka na tehdejší duel se Španělskem (prohra 0:1) znovu vrátila.

 

Ermindo Armino, ČTK/AP

Za stavu 0:0 v něm spálil velkou šanci a Iniesta poté v prodloužení rozhodl. Splatí Nizozemcům v páteční odvetě svůj hřích?

Vytvořte si tým na MS ve fotbale! Každý den rozdáváme ceny!

„Bolelo strašně moc, že jsme si před čtyřmi lety nechali ujít takovou příležitost. Mně obzvlášť, když jsem na tom měl takový podíl, byl jsem před brankářem Casillasem úplně sám. Postupem času jsem ale začal být naopak hrdý na to, čeho jsme v Jihoafrické republice dosáhli," řekl nizozemský útočník před úvodním zápasem Oranjes na letošním turnaji v Brazílii.

Proti Španělům bude stát nejen obligátně sebevědomý, nýbrž i mnohem uvolněnější Robben. Od smutné finálové noci v Johannesburgu si s Bayernem Mnichov podmanil Evropu i svět, vstřelil vítězný gól v loňském finále Ligy mistrů, po kterém byl jmenován mužem zápasu.

Španělé favoritem

„Cítím se skvěle. Jak fyzicky, tak psychicky," ujistil Nizozemec. Podle něj je favorit utkání předem jasně daný. „Soupeř je úřadující mistr světa i Evropy, dvě mužstva ze Španělska hrála v této sezóně finále Ligy mistrů. Tím je řečeno vše," prohlásil.

Sázkové kanceláře jsou stejného názoru. Nejen ony však Nizozemce řadí i mezi outsidery celého mistrovství. Také mnozí experti si myslí, že trenér Louis van Gaal přivezl do Jižní Ameriky příliš mladé mužstvo, které v klíčových chvílích neobstojí.

„Máme mladý tým, jenže také talentovaný. Ano, zkušenosti jsou důležité, nicméně na hřišti je to všechno o správném herním způsobu. Nezáleží na tom, jestli je vám dvaadvacet nebo pětatřicet," podotkl mazák Robben.

Robert Neumann, Sport.cz, Právo

Jak dopadne repríza finále minulého MS?


Časová osa: MS 2014

Filtr článků - MS 2014


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..