VIDEO: Zvířecí říše v jednom kole. Výsledky zápasů MS tipují chobotnice, ryby i tučňák

13. června 2014 19:03 - Praha

Vzpomínáte na Paula, chobotnici z akvária v německém Oberhausenu, jejíž věštecké schopnosti při MS ve fotbale v roce 2010 ohromily svět? Slavný hlavonožec sice nedlouho po mistrovství v JAR uhynul, v souvislosti s aktuálním šampionátem v Brazílii se ale vyrojil hned celý sled zdatných následovníků.

Reuters

Paul je mrtev, ať žije Regina, chtělo by se říct. Právě tak se totiž jmenuje chobotnice z akvária SeaLife v Berlíně. Pokračovatelka tradice tipovala v pátek výsledek pondělního zápasu německého výběru s Portugalskem (18:00 SELČ) a její věštba udělala radost hlavně domácím: Regina si ze dvou podvodních kontejnerů se sardinkami vybrala právě ten s německou vlajkou a předpověděla tak triumf kádru trenéra Joachima Löwa.

Vytvořte si tým na MS ve fotbale! Každý den rozdáváme ceny!

Už v sobotu vstoupí do šampionátu fotbalisté Japonska a i v zemi vycházejícího slunce jsou tipy zástupců zvířecí říše v kurzu. A jak podle nich duel s Pobřežím slonoviny dopadne? Chobotnice Hacchan z akvária Šinagawa například tipuje triumf Japonců, stejně jako hejno stříkounů lapavých, jejichž doménou je schopnost plivat nad hladinu proud vody a lovit tak hmyz. V souvislosti s blížícím se zápasem drobné rybky zcela jednoznačně „sestřelily" zavěšený štítek s nápisem Výhra.

Dělbu bodů naopak určil japonský tučňák, který pomocí zobáku roztáčí ruletu štěstěny a pro změnu znovu vítězství Japonska naznačil exhibiční podvodní duel mezi pestře barevnými rybkami z korálových útesů, které našly domov v akváriu v Jokohamě.

Už ve čtvrtek se povedl správný tip brazilské mořské želvě, která předpověděla výhru Kanárků nad Chorvatskem v úvodním střetnutí šampionátu.

pn, Sport.cz

Kdo vyhraje fotbalové MS v Brazílii?


Časová osa: MS 2014

Filtr článků - MS 2014


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..