Obrněná auta, bodyguardi i vrtulník! Proniknout k Ronaldovi a spol. je takřka nemožné

17. června 2014 14:50 - Sao Paulo

Jeho přítomnost na mistrovsví světa pochopitelně poutá zájem takřka všech fanoušků. Jenže aby se příznivci dostali ke Cristianu Ronaldovi trochu blíž? Absolutně nemožné. Jeden z nejlepších fotbalistů současnosti je stejně jako zbytek portugalské fotbalové reprezentace pečlivě střežen, o bezpečí mužstva se starají hned tři útvary čítající několik desítek členů.

 

Nacho Doce, Reuters

Portugalský fotbalový svaz sice přesná čísla zveřejňovat nechce, španělskému deníku Marca se však podařilo vypátrat alespoň útržky z toho, jaký rozsah mají opatření spojená s ochranou národního týmu z Pyrenejského poloostrova.

Vytvořte si tým na MS ve fotbale! Každý den rozdáváme ceny!

Na Ronalda a spol. nepřetržité dohlíží brazilská federální policie, vojenská police Sao Paula, stejně jako brazilská armáda. Proniknout do blízkosti areálu v Sao Paulo, kde portugalský tým rozbil svůj hlavní stan, a získat Ronaldův podpis? Fotbaloví fanoušci na to můžou zapomenout, před vchodem do objektu totiž permanentně hlídkuje přes patnáct ozbrojených policistů.

Má to svoji logiku. Portugalský svaz se obává případného nebezpečí, demonstrace kvůli nesouhlasu s pořádáním světového šampionátu jsou v Brazílii na denním pořádku. Kvůli riziku loupežných přepadení navíc Portugalce při přesunech k tréninkům v Sao Paulu pokaždé doprovází dva obrněné automobily, devět motocyklů i helikoptéra. Suma sumárum padesát bodyguardů v akci!

Kvůli strachu o bezpečnost do dějiště turnaje nedorazila ani Ronaldova nejbližší rodina, která ho přitom doprovází na každých větších fotbalových akcích. Do Brazílie by přicestovala až v případě, že by Portugalci postoupili do pokročilejší fáze turnaje.

škv, Sport.cz

Kolik gólů vstřelí Portugalec Cristiano Ronaldo na MS v Brazílii?


Časová osa: MS 2014

Filtr článků - MS 2014


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..