Končící Villa oplakal střídání. Nevěděl jsem, že je to jeho poslední zápas, omlouval se kouč

24. června 2014 19:34 - Curitiba/Praha

Poprvé na mistrovství světa v Brazílii se David Villa dostal na hřiště. V závěrečném duelu s Austrálií (výhra 3:0) vstřelil nádherný gól patičkou, čišela z něj radost a chuť. Jenže idyla záhy skončila, neboť v 57. minutě jej trenér Vicente del Bosque stáhl. Villa usedl na lavičku a rozplakal se...

 

Manu Fernandez, ČTK/AP

Slzy k odchodu velkých hráčů patří. Jenže v případě španělského útočníka Davida Villy se v nich mísil i vztek. Takový konec v reprezentaci jsem si nezasloužil, navíc když se mi dařilo, běželo mu jistě hlavou.

„Nevěděl jsem, že to může být Davidovo poslední utkání. Rozumím jeho zklamání," omlouval se po zápase Del Bosque. „Potřebovali jsme rozpohybovat záložní řadu, proto jsem povolal Matu," vysvětlil kouč svůj překvapivý tah.

Villa: Do 55 let hrát nemůžu

Historicky nejlepší střelec španělské reprezentace sice oficiálně svůj konec neohlásil, nicméně s dalšími starty za národní tým Villa už příliš nepočítá. Odchází z Atlétika Madrid do americké MLS, kde podepsal tříletý kontrakt s nově vzniklým klubem New York City (majiteli jsou Manchester City a baseballový New York Yankees). Klub však vstoupí do nové sezóny až v březnu 2015, proto bude útočník od října do prosince přechodně působit v australském Melbourne. Ovšem i tak bude jeho herní praxe nízká.

„Do března nebudu několik měsíců v permanenci, stěží bych mohl nastupovat za národní mužstvo. Až se americká liga rozjede, pak se může vidět, pokud by mě trenér povolal, bylo by to pěkné. Jenže musím být realista," naznačil Villa svůj konec. V reprezentaci debutoval v roce 2005 v kvalifikačním utkání proti San Marinu, celkem nasbíral 97 startů.

„Odmala jsem snil, že jednou budu hrát za národní mužstvo, to se mi splnilo. Byla pro mě čest být jeho součástí, rád bych v něm zůstal třeba do pětapadesáti let, jenže to je nemožné," podotkl. Jeho gól Austrálii má pořadové číslo 59, magickou šedesátku zřejmě nepřekoná. I tak jej z trůnu pro nejlepšího kanonýra La Roja jen tak nikdo nesesadí. Nejbližší adept, Fernando Torres, je o 21 branek pozadu.

neu, Právo

Časová osa: MS 2014

Filtr článků - MS 2014


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..