Zaccheroni po vyřazení na MS skončil u fotbalistů Japonska

25. června 2014 21:51 - Itu
(Aktualizováno: 25. června 2014 23:12)

Fotbalový trenér Alberto Zaccheroni oznámil, že končí u japonského národního týmu. Jednašedesátiletý Ital se tak rozhodl po vyřazení na mistrovství světa v základní skupině.

 

Maxim Shemetov, Reuters

Zaccheroni se Japonska ujal v roce 2010 po Takešim Okadovi. Předtím vedl přední italské kluby AC Milán, Inter Milán, Lazio Řím a Juventus Turín. Japonce dovedl k triumfu na asijském mistrovství a s přehledem prošel i kvalifikací o světový šampionát, když si Japonci dokonce zajistili postup jako první ze všech účastníků.

Vytvořte si tým na MS ve fotbale! Každý den rozdáváme ceny!

Jenže v Brazílii skončilo Japonsko poslední ve skupině C. Remizovalo 0:0 s Řeckem a prohrálo 1:2 s Pobřežím slonoviny i 1:4 s Kolumbií. Na základě výsledků se dnes Zaccheroni rozhodl rezignovat.

"Já byl ten, kdo rozhodoval o taktice a způsobu hry, proto přijímám plnou zodpovědnost," prohlásil italský kouč. "Ale kdybych měl další šanci, tak bych znovu vybral stejné hráče i realizační tým. Děkuji všem, kteří nám drželi palce," dodal.

Bez práce by však nemusel zůstat dlouho. Podle spekulacích italských médií je mezi kandidáty na uvolněný post u italské reprezentace společně s Robertem Mancinim a Lucianem Spalettim.

ČTK

Časová osa: MS 2014

Filtr článků - MS 2014


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..