Lavezzi v duelu s Nigérií postříkal trenéra, prý byl moc nervózní

26. června 2014 12:01 - Porto Alegre

Argentinský útočník Ezequiel Lavezzi ve středečním utkání s Nigérií (3:2) na fotbalovém mistrovství světa postříkal vodou z plastové láhve trenéra Alejandra Sabellu, který mu dával instrukce. Hráč Paris St. Germain se pak hájil, že se pouze pokusil nervózního kouče uklidnit.

 

Victor R. Caivano, ČTK/AP

Lavezzi přišel na hřiště ve 38. minutě za zraněného Sergia Agüera. Při osvěžování ve druhém poločase od Sabelly dostával taktické pokyny, které ho však podle televizních záběrů příliš nezajímaly. Bokem k Sabellovi zmáčkl lahev a polil mu hlavu a obličej, načež se tomu zasmál. Trenér na to nijak nezareagoval a dál ho instruoval.

Vytvořte si tým na MS ve fotbale! Každý den rozdáváme ceny!

Podle Lavezziho nešlo o žádný projev neúcty, ale o nevinný žertík. "Postříkal jsem Sabellu, protože jsem viděl, že je příliš nervózní," řekl Lavezzi v rozhovoru s argentinskou televizí TyC Sports. "Nemyslím si, že se k tomu budeme vracet, on je na to zvyklý," doplnil devětadvacetiletý hráč.

Podle argentinských médií Lavezziho gesto pouze podtrhlo Sabellovu nízkou autoritu v jihoamerickém mužstvu. Devětapadesátiletý trenér už během šampionátu změnil rozestavení na popud kapitána a největší hvězdy Lionela Messiho. Argentina nicméně v základní skupině vyhrála všechna tři utkání a v úterním osmifinále vyzve Švýcarsko.

ČTK

Časová osa: MS 2014

Filtr článků - MS 2014


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..