Brazilský stařík o finále MS nepřijde. Díky lístku z roku 1950

27. června 2014 21:02 - Rio de Janeiro

Původně chtěl Joedir Sancho Belmonte vidět na vlastní oči finále domácího mistrovství světa v roce 1950, ale dočká se až nyní. Vstupenku z tehdejšího šampionátu pečlivě schovával a teď ji vyměnil s fotbalovou federací FIFA za tři lístky na souboj o zlato, který se uskuteční na Maracaná 13. července.

 

Eric Gaillard, Reuters

Vstupenku na zápas Brazílie s Uruguayí tehdy nemohl využít, protože zůstal doma s nemocnou matkou. Dlouhých 64 let pak lístek schovával. Před pár měsíci se rozhodl napsat do sídla FIFA, že by zmuchlaný a vybledlý lístek chtěl federaci věnovat. FIFA cennou relikvii umístí do svého muzea, které otevře v Curychu v příštím roce, a k pětaosmdesátiletému Brazilci byla na oplátku štědrá.

Belmonte dostal v Riu tři vstupenky na letošní finále, pro sebe a dva syny. Navíc té nejvyšší kategorie. Od generálního sekretáře Jéroma Valckeho navíc převzal oficiální míč MS. "Doufám, že tentokrát Brazílie vyhraje," přál si Belmonte.

Brazílie v roce 1950 podlehla ve finále Uruguayi 1:2 a odhadovaných 200 000 fanoušků odcházelo ze stadiónu Maracaná s pláčem. "Teď nastal čas odplaty. Těším se, až ji uvidím," řekl Belmonte. Nejít před 64 lety na finále, považuje dodnes za správné rozhodnutí. "Nebylo rozumné jít na fotbal. I když máma o pár dnů později zemřela," uvedl.

Jestli se teď dočká a brazilské mužstvo doma ve finále v Riu uvidí, není vůbec jisté. Neymar a spol. musí vyhrát ještě tři zápasy. Nejprve v sobotu nastoupí v osmifinále proti Chile.

ČTK

Časová osa: MS 2014

Filtr článků - MS 2014


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..