MS 2014

Obří skandál na MS? Kamerun v podezření, že v Brazílii prodával zápasy

1. července 2014 06:46 - Rio de Janeiro
(Aktualizováno: 1. července 2014 07:19)

Účast fotbalistů Kamerunu na mistrovství světa v Brazílii skončila hodně neslavně. S nulovým bodovým ziskem a skóre 1:9 odjeli ze šampionátu s vůbec nejhorší bilancí, ale jejich představení nakonec může dopadnout ještě mnohem větší ostudou. Nepřemožitelní lvi totiž čelí podezření, že na mistrovství své zápasy prodávali.

Yves Herman, Reuters

Kamerunská fotbalová asociace FECAFOOT vydala prohlášení, že bude prošetřovat tvrzení, že hned sedm hráčů národního týmu bylo zapleteno do ovlivňování výsledků v Brazílii.

Vytvořte si tým na MS ve fotbale! Každý den rozdáváme ceny!

K podvodům mělo dojít ve všech třech zápasech Kamerunu ve skupině, zejména pak v utkání s Chorvatskem, které africký tým prohrál 0:4.

„Obvinění z podvodů kolem tří zápasů Kamerunu na MS 2014, obzvlášť duelu Kamerunu s Chorvatskem, stejně tak jako existence sedmi zkažených (v našem národním týmu) nereflektují hodnoty a principy našeho vedení," stojí v prohlášení svazu.

„Chceme tímto informovat veřejnost, přestože jsme zatím nekontaktovali FIFA, že v souvislosti s tímto případem jsme již dali patřičné instrukce naší etické komisi, aby záležitost prošetřila. Chceme podniknout veškeré kroky k tomu, abychom vyřešili tuto rozvratnou záležitost," napsal dále prezident FECAFOOT Joseph Owona.

Obvinění proti Kamerunu přišla ze strany známého singapurského podvodníka Wilsona Raje Perumala, jenž je zapleten do celé řady skandálů s ovlivňováním fotbalových výsledků. Správně totiž předpověděl výsledek zápasu Kamerunu s Chorvatskem a dokonce předpověděl vyloučení hráče.

To se také stalo, když záložník Alex Song před poločasovou přestávkou inzultoval loktem Maria Mandžukiče. Zápas navíc poznamenal incident, v němž se Benoit Assou-Ekotto dostal do roztržky se svým spoluhráčem Benjaminem Moukandjoem.