Rubriky:

MS 2018

Euforie v Belgii! Fanoušci šílí, tisk píše o titulu a přepisování dějin

7. července 2018 13:06 - Brusel

Belgický tisk jásá nad vítězstvím fotbalových reprezentantů, kteří v pátečním čtvrtfinále mistrovství světa v Rusku porazili největší favority na zlato Brazilce 2:1. "Celá Belgie se ocitla ve stavu euforie. Fanoušci ještě slaví vítězství a tisk se už chystá na příští zápas. A odvažuje se snít: proč bychom nezískali titul?" ptá se Le Soir a jeho šéfredaktor smeká klobouk před "Rudými ďábly", kteří se přeměnili z dobrého ve velký tým.

sntv

Zlaté generaci belgického fotbalu lichotí také La Libre, nadšený z toho, jak hrdinští Ďáblové poslali domů Brazílii a jejích pět hvězd v zápase, na který v Belgii nikdo nezapomene.

"Byl to zápas jejich života. Zápas jedné generace. Ďáblové skvěle uspěli, když udělali vše, co měli. Všechna minulá zklamání jsou zapomenuta a prominuta. Tento tým vstupuje do dějin belgického fotbalu a zůstane v nich navždy," rozplývá se La Dernière Heure.

Ekonomický list L'Echo dává fotbalovému triumfu širší rozměr. "Eden Hazard, Kevin de Bruyne a jejich spoluhráči ukázali světu a možná ještě více svým krajanům, že vítězství je možné. A to je ambice, o kterou může navzdory skromnosti a pokoře usilovat i malá země. Protože rozloha, bohatství či počet obyvatel nejsou důležité, ale talent. A bezpochyby ještě více než talent je důležité odhodlání zvítězit, překonat se kvůli vytčenému cíli," napsal list.

"Rudí ďáblové posílají toto poselství milionům Belgičanů, kteří je obdivují. Je to velkolepé poselství, které říká, že nic není nemožné pro ty, co si dopřejí prostředky uspět. A ještě více než prostředky chuť," dodal autor.

La Libre nicméně varuje před pomyšlením na finále ještě před semifinálovým utkáním s Francií. "To bude jiný zápas pro historii, zápas, ve kterém Ďáblové nebudou ani outsidery, ani favority," nabádá, nicméně dodává, že belgičtí fotbalisté mají veškeré kvality, aby porazili i Francouze.

ČTK

Časová osa: MS 2018

Filtr článků - MS 2018


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

           
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Play-off

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..