Trenér Osorio odchází od mexických fotbalistů

28. července 2018 09:58 - Mexico city

Kolumbijský fotbalový trenér Juan Carlos Osorio z vlastní vůle končí u mexické reprezentace. Na mistrovství světa v Rusku dovedl tým do osmifinále, v tom však Mexičané po porážce 0:2 s Brazílií posedmé za sebou vypadli.

 

Zdeněk Pavlis

Sedmapadesátiletý kouč převzal mexickou reprezentaci v říjnu 2015 a jeho bilance 33 výher a devíti remíz z 52 zápasů byla podle svazu nejlepší za posledních 28 let. Fanoušky si ale příliš nezískal, časté volání po jeho odchodu utichlo až po prvním utkání na letošním MS, v němž Mexiko porazilo německé obhájce titulu 1:0.

Osorio podle agentury Reuters odmítl několik nabídek mexického svazu na prodloužení smlouvy. V minulosti vedl i kluby ze severoamerické MLS, nyní by měl zájem o angažmá v Evropě. Není však vyloučeno ani to, že by mohl jakožto nástupce Josého Pekermana zakotvit u kolumbijské reprezentace.

ČTK

Časová osa: MS 2018

Filtr článků - MS 2018


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

           
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Play-off

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: