MS 2018

Jarolím: Hrajeme i na riziko, přesto věřím, že hráči mé filozofii uvěří

31. srpna 2016 22:26 - Mladá Boleslav

Co víc si může přát. Fotbalový národ si naklonil výsledkem i předvedenou hrou. Debutující kouč Karel Jarolím dovedl reprezentaci k výhře 3:0 nad Arménií, navíc v Mladé Boleslavi, kde až donedávna působil. „Čekal jsem upřímně, že přijde víc lidí, národní tým tady ještě nebyl. Ale ti co přišli, se snažili nás podpořit,“ říká trenér k atmosféře svojí premiéry.

Sport.cz

Dodali jste si optimismu pro nedělní start kvalifikace se Severním Irskem. Můžete být spokojený.

Brali jsme zápas jako přípravu na neděli, to bude podstatné utkání. Jsem spokojený s výkonem, chutí i odhodláním mužstva. Každý odehrál 45 minut, obě mužstva podala zodpovědný výkon a bylo tam, co jsme po nich chtěli. Herní projev plus góly, to mi dělá radost. Psychicky by nám to mělo pomoci k dobrému vstupu do kvalifikace.

Uvěří teď hráči snadněji vaší filozofii?

Věřím, že jo. Chceme hrát ofenzívně, trochu i na riziko, protože pak je složitější pochytat všechny brejky soupeře. Je to hlavně otázka na hráče. Snad je to bude i bavit, no...

Nejste sám překvapen? Jen dva tréninky - a ono to šlo.

Je vidět, že máme inteligentní hráče. Je to i o práci, abychom předváděli týmový výkon.

Máte už jasno o sestavě na neděli?

Jste na mě moc rychlí. Něco se mi v hlavě promítá, ale v klidu se vyspím. Něco mi zápas samozřejmě ukázal.

Chcete někoho z hráčů vyzdvihnout?

Nebudu nikoho chválit zvlášť, aby nebyl moc namyšlený. Jen řeknu, že debutanti Pokorný a Sýkora zvládli premiéru velmi dobře.

A co Václav Kadlec? Bral byste, aby se vrátil do Sparty a měl ho tak na očích?

Přehled o hráčích obecně máme, ale pokud by hrál tady, mohl bych ho vidět každý týden naživo. Nezklamal, potvrdil, že má kvality, aby v reprezentaci působil.

Hráči si pochvalují, že když hráli jen poločas, byli svěží. Jak je udržíte svěží do neděle?

Řeknu jim i před Irskem, že budou hrát jen poločas - a uvidíme, co z toho vzejde... (smích) Je to i o hlavě. (V kvalifikačním zápase jsou samozřejmě možná jen tři střídání - pozn. red.)