Mohl jsem se brankáře zeptat, kam to chce, litoval Novák zahozené šance

5. září 2016 06:40 - Praha

Mohl být hrdinou nedělního večera na Letné. Ve druhém poločase se obránce Filip Novák zjevil sám před severoirským gólmanem, ze dvou kroků ale minul branku. I proto česká fotbalová reprezentace uhrála v úvodním duelu kvalifikace MS 2018 pouze bezbrankovou remízu.

Sport.cz

Jste hodně zklamaný?

Všichni v kabině jsme byli skleslí, remíza je pro nás zklamání. Ale život jde dál, musíme to urvat jinde.

Považujete remízu za nespravedlivou?

Měli jsme vyhrát, jsou to pro nás ztracené body. Soupeř bránil v bloku, chodil do brejků. My jsme hráli celý zápas. Bohužel nám chyběla nějaká nadstandardní věc, skrytá přihrávka, která by nás posunula do gólové šance. Samozřejmě, nějaké jsme měli.

Vy jste měl tu největší...

Bohužel jsem ji neproměnil, to se nedá nic dělat. Třeba to vyjde příště.

Proč jste zbrkle zakončil?

Počítal jsem s tím, že když jsem v malém vápně, že mi někdo určitě dýchá na záda. Proto jsem rychle zakončil. Když jsem vystřelil a podíval se kolem sebe, nikdo tam nebyl. Mohl jsem se brankáře klidně zeptat, kam to chce.

První čtvrthodina ze strany českého týmu vypadala hodně dobře. Říkal jste si, že to bude dobré?

Věřím vždycky celý zápas, že budeme hrát dobře. Chybělo nám ale něco překvapivého. Chtěli jsme na Iry vletět, jako se nám to podařilo ve středu v přípravě s Arménií. Ale Severní Irové jsou jiný soupeř. Na konci už to byla křeč, za každou cenu jsme to tlačili nahoru, abychom vstřelili gól. Chtělo to trošku víc klidu.

Severní Irové jsou jedním z konkurentů českého týmu v očekávaném boji o druhé místo ve skupině. Co výsledek znamená?

Pro Iry znamená bod hodně, získali ho venku. Věřím však, že je u nich o body obereme. A rozdáme si to nejen s nimi, nýbrž se všemi o postup na mistrovství světa.

neu, Sport.cz, Právo

Jak dopadne druhé vystoupení českých fotbalistů v kvalifikaci MS 2018 na půdě Německa?


Časová osa: MS 2018

Filtr článků - MS 2018


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

           
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Play-off

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..