Jednička pro debutanta Krmenčíka a dvojici záložníků. Oznámkujte reprezentanty i vy!

Čeští fotbalisté se ve čtvrtém utkání kvalifikace konečně dočkali první výhry i vstřelené branky! Debutant Michael Krmenčík, který po jedenácti minutách bitvy s Norskem (2:1) utnul čekání Česka na gól v bojích o ruský světový šampionát v roce 2018, a také záložníci Lukáš Droppa s Bořkem Dočkalem si v hodnocení redakce Sport.cz vysloužili jedničku.

Jaromír Zmrhal se raduje z premiérové reprezentační trefy proti Norsku.

David Pavelka, Patrik Schick a Jiří Skalák nehodnoceni, hráli krátce.

Tomáš Vaclík
AC Sparta Praha
Nemusel řešit žádnou složitou situaci. Proti gólové střele Kinga byl bezmocný.
2
Pavel Kadeřábek
S přehledem plnil obranné úkoly, nebezpečný při ofenzivních výpadech. Byl u zrodu druhé gólové akce.
2
Tomáš Sivok
Česko
V úvodu dvakrát soupeři otevřel prostor k rychlému výpadu, pak byl ale pilířem defenzívy. Až do závěru, v němž otálel s odkopem a nabídl Kingovi šanci skórovat.
3
Jakub Brabec
V defenzivní práci vynikající, s přehledem vítězil v hlavičkových soubojích. Při snaze o rozehrávku dlouhými pasy jen výjimečně našel spoluhráče.
2
Filip Novák
FK Jablonec
Ofenzivní výpady protivníků na své straně krotil bez problémů, při podpoře ofenzívy neviditelný.
3
Lukáš Droppa
FC Baník Ostrava
Narušoval rozehrávku soupeře, s jistotou zachytával přihrávky norských soků a vyhrával hlavičkové souboje.
1
Tomáš Hořava
FC Viktoria Plzeň
Opakovaně ukázal technické přednosti, odvedl precizní výkon v defenzívě a byl u zrodu první gólové akce Česka v kvalifikaci.
2
Ladislav Krejčí
Česko
Výborně zatáhl míč do velkého vápna a naservíroval jej ideálně skórujícímu Krmenčíkovi. K tradičním jedovatým centrům se nedostal.
2
Bořek Dočkal
Muž gólových přihrávek. Skvěle načasoval přihrávku na Krejčího při akci vedoucí ke Krmenčíkově gólu, po obrátce poslal ideální pas na skórujícího Zmrhala.
1
Jaromír Zmrhal
SK Slavia Praha
Do přestávky se na domácím stadiónu poněkud ztrácel, ovšem krátce po změně stran zničil norské sny o obratu.
2
Michael Krmenčík
Famózní debut. Po 281 kvalifikačních minutách utnul chladnokrevným zakončením čekání Česka na gól. Důrazem a neustálým pohybem nenechal obranu Norska vydechnout, měl i další šance.