Rubriky:

MS 2018

Živě

Skotsko na MS nebude. Může za to genetika, tvrdí po krachu manažer, fanoušci se smějí

9. října 2017 11:16 - Glasgow/Praha

Fotbalistům Skotska unikla účast na mistrovství světa a jejich trenér Gordon Strachan přišel se zajímavým vysvětlením, proč tomu tak bylo. Místo na své hráče, případně svoji taktiku, svádí neúspěch na genentiku. Fanoušci se mu za to vysmáli.

 

Andrew Boyers, Reuters

Skotsku po remíze se Slovinskem v posledním kole kvalifikační skupiny unikl postup alespoň do baráže o jediný bod. A Strachan se nechal slyšet, že za všechno může genetika. "Jediné, co vím, je, že z genetického hlediska jsme pozadu. V poslední kvalifikaci jsme byli za Španělskem druzí nejmenší," našel problém, proč skotská reprezentace v boji o účast na MS v Rusku neuspěla.

"Museli jsme bojovat s výškou a sílou soupeřů. Věděli jsme, že je to náš problém a doplatili jsme na to i v posledním utkání ve Slovinsku," myslí si. Cesta, jak vše vyřešit, není zase tak složitá. Dobré by prý bylo dát dohromady největší muže a ženy ve Skotsku. "Uvidíme, co se pak stane?" poznamenal. Ironií je, že Strachan sám nepatří mezi dlouhány.

A fanoušci se po zdůvodnění neúspěchu trenérovi na sociální sítu Twitter vysmáli. "Komentáře Gordona Strachana mi trochu připomínají Trumpa," uvedl jeden z nich v narážce na občas hodně jednoduché soudy prezidenta USA. "Tohle nebyl problém genetiky, to byl problém Strachana," doplnil další z fandů.

rjm, Sport.cz

Časová osa: MS 2018

Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.

Podsekce:

           
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Play-off

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..