Rubriky:

MS 2018

Rozhodčí Mirdásí dostal místo letenky na MS doživotní distanc

14. května 2018 17:44 - Rijád

Fotbalový svaz Saúdské Arábie udělil rozhodčímu Fahadu Mirdásímu kvůli korupci doživotní zákaz činnosti jen několik týdnů před tím, než měl odcestovat na mistrovství světa do Ruska. Mezinárodní federaci FIFA zároveň funkcionáři požádali o rozšíření trestu na celý svět a o vyškrtnutí Mirdásího z listiny sudích pro MS.

 

fifa.com

Dvaatřicetiletý arbitr, jenž loni mimo jiné rozhodoval zápasy Poháru FIFA, je na mezinárodní listině rozhodčích FIFA od roku 2011. Nyní ale jeho kariéra skončila poté, co se přiznal, že minulý týden nabízel zástupcům klubů ovlivnění sobotního finále domácího poháru.

Podle saúdskoarabských funkcionářů kontaktoval Mirdásí v předvečer finále zástupce jednoho ze zúčastněných klubů s nabídkou, že za peníze pomůže týmu zvítězit. Oslovený manažer se ale okamžitě obrátil na svaz, který věc předal policii. Ta Mirdásího vzala do vazby a při zadržení mu zabavila mobilní telefon a větší počet SIM karet.

Finále mezi kluby Al Ittihád a Al Faisaly nakonec vyhrál v prodloužení Al Ittihád. Duel rozhodoval britský sudí Mark Clattenburg, který je od loňska šéfem rozhodčích saúdskoarabského svazu. Nominaci na zápas převzal osobně v předvečer finále po Mirdásího zatčení.

ČTK

Časová osa: MS 2018

Filtr článků - MS 2018


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

           
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Play-off

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..