Rubriky:

MS 2018

Šampionátovou hymnu Žij naplno nazpívalo kosmopolitní trio. Kontroverzní kosovská hvězdička Era v něm nechybí

5. června 2018 19:41 - Praha

Před osmi lety v Jižní Africe třeba Shakira a její Waka, waka, před čtyřmi v Brazílii Pitbull a Jenifer Lopez s hymnou We Are One, letos v Moskvě a dalších deseti ruských městech budou uvádět fotbalové fanoušky do varu Nicky Jame a společně s ním herec Will Smith a albánsko - kosovská zpěvačka Era Istrefi.

 

To oni nazpívali oficiální hymnu světového šampionátu 2018, která dostala název Live It Up, tedy Žij naplno.

„Bylo pro mě obrovskou ctí, abych ji nazpíval, a navíc v Rusku vystoupil. Vždyť fotbalový šampionát spojuje dohromady lidi z celého světa a nabízí jim možnost, aby se rozjařili, rozesmáli a zažili společně kouzlo, které fotbal nabízí," přiznal americký herec, skladatel, producent a rapper Will Smith.

„Nahrát oficiální píseň pro mistrovství světa považuji za životní úspěch," přidal se Nicky Jam, zpěvák z Dominikánské republiky, jeden z nejznámějších interpretů latinskoamerické hudební scény a držitel tamní Grammy.

„Pro mě jako obrovskou fanynku fotbalu obzvlášť," netají mladičká vycházející popová hvězda Era Istrefi. Ta na sebe strhla pozornost celého světa videoklipem, v němž tančí pouze v průhledním tričku v opuštěné katedrále Krista Spasitele v kosovském hlavním městě Prištině. Pobouřená srbská pravoslavná církev označila její vystoupení za znesvěcující.

Oficiálně bude hymna letošního mistrovství světa představena 7. června, trio interpretů zpívající v hymně o tom, že život je třeba prožívat naplno, protože je pouze jeden, pak vystoupí v moskevských Lužnikách před finále mistrovství světa 15. července.

Světové šampionáty mají svou oficiální hymnu od roku 1990. Ta vůbec první zazněla v Itálii, zpívali ji Edoardo Bennato a Gianna Nannini a jmenovala se Un'estate italiana.

zp, Sport.cz

Časová osa: MS 2018

Filtr článků - MS 2018


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

           
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Play-off

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..