Rubriky:

MS 2018

Dáme pivo a hamburgery, chtějí Dánové zopakovat vítězný recept i na MS

15. června 2018 13:02 - Saransk

Podle obránce Jannika Vestergaarda by fotbalistům Dánska mohlo k úspěchu na mistrovství světa pomoci pivo a návštěvy rychlého občerstvení. Nakonec podobně uvolněný přístup vynesl severské reprezentaci v roce 1992 senzační titul evropských šampionů.

 

Scanpix Denmark, Reuters

"Myslím, že by nebyl špatný nápad dát si čas od času pivo a zastavit se v McDonalds," citovala stopera Mönchengladbachu agentura DPA. "Řeknu to trenérovi," přidal pětadvacetiletý Vestergaard, který se spoluhráči vstoupí do šampionátu v Rusku sobotním zápasem proti Peru. Poté Seveřany čeká Austrálie a Francie.

Dánsku už se navíc podobný přístup osvědčil na Euru v roce 1992, kam se Seveřané dostali až jako náhradníci za Jugoslávii vyloučenou po vypuknutí války na Balkáně. Někteří reprezentanti byli na turnaj narychlo povoláni z dovolených a možná i proto je trenér Richard Möller Nielsen nezatěžoval přísným režimem.

Dánové si tak například před klíčovým zápasem o postup ze skupiny zahráli minigolf a před semifinále s obhájci titulu Nizozemci zase zašli na hamburgery. Před finále s Německem jim zase trenér povolil ubytovat na pokojích manželky a přítelkyně.

Podobný zázrak se však od Dánska tentokrát nečeká. "Dlouho jsme na velkém turnaji nebyli, ale i tak doufáme, že dáme fanouškům důvod být na nás pyšní," připomněl Vestergaard, že reprezentace chyběla jak před čtyřmi lety na světovém šampionátu, tak i před dvěma lety na Euru.

ČTK

Časová osa: MS 2018

Filtr článků - MS 2018


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

           
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Play-off

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..