Rubriky:

MS 2018

Ronaldo si mnul bradu a vzkazoval: Nikoli ten, co se fotí s kozami, ale já jsem GOAT. Největší všech dob

16. června 2018 07:47 - Soči

Kolik těch hlubokých výdechů udělal? Čtyři? Pět? Šest? Nebo snad ještě víc? Do konce partie se Španěly scházely v Soči dvě minuty a Ronaldo věděl, že je všechno na něm. Dvakrát dostal v nejsledovanějším a nejočekávanějším duelu prvních dvou šampionátových dnů své Portugalsko do vedení, ale nestačilo to. La Roja nejenže pokaždé vyrovnali, oni dokonce skóre otočili.

 

Profimedia.cz

Proto pekelné Ronaldovo soustředění před přímým kopem znamenajícím poslední portugalskou naději. Proto kapitánovy hluboké výdechy a pekelná koncentrace. Proto propočty, jakou trajektorii míči udělit, aby na něj gólman De Gea nedosáhl.

Neskutečné, jak dokázal Ronaldo balon kolem španělského obranného valu zakroutit, a přitom mu udělit rotaci a faleš k tomu.

De Gea se po něm jenom díval.

Užasle, zkoprněle, nevěřícně...

Ronaldo dvě minuty před naplněním stanovené hrací doby svůj velký den završil hattrickem.

Pak jen doběhl k rohovému praporku a rukou si přejel po bradě. Stejně jako po prvním gólu.

„Už chápete? Nikoli ten Argentinec nechávající se fotit a natáčet v reklamních spotech s katalánskými kozami majícími stejnou bradku jako on, ale já jsem tím největším z největších," vzkazoval gestem celému fotbalovému světa.

„To já, Ronaldo, jsem GOAT."

Mnozí z čtyřiačtyřiceti tisíc diváků v hledišti akronym pochopilo okamžitě. Jiným došel dodatečně.

To já jsem největším všech dob. Greatest of all time! GOAT.

Nikoli Messi.

Nějaká koza s bradkou.

GOAT, což je anglicky koza.

Po noblesním představení měl Ronaldo na podobný vzkaz právo.

„Dvakrát jsme dokázali čelit protivenství, s nímž jsme se museli vyrovnávat po rychle inkasovaném gólu a nešťastné druhé brance," narážel nový trenér Španělů Fernando Hierro na penaltu v samém úvodu zápasu a následnou chybu, kterou udělal při druhém Ronaldově gólu brankář De Gea.

„Jenže když máte proti sobě hráče jako Ronaldo," nadechl se a kompliment nedopověděl.

Ani nemusel.

Ronaldo hned na úvodu ruského mistrovství dokázal, že je skutečně GOAT.

Jako první fotbalista skóroval na osmi po sobě jdoucích velkých finálových turnajích. Čtyřikrát na evropských, čtyřikrát na světových.

Jen Pelé a německé legendy Seeler a Klose svedli totéž.

A pouze Íránec Alí Daeí nastřílel v reprezentačním dresu víc než Ronaldo a Puskás. Ti dva mají v záznamech 84 branek, Íránec o pětadvacet víc.

„Pro každého je obrovské štěstí mít takového hráče jako Ronaldo v mužstvu," uznal posléze Hierro.

„A to je teď ve Španělsku nejen Messi, ale už i Griezmann lépe placeným fotbalistou než on," zahučeli v sále v až dojemné shodě španělští a portugalští žurnalisté.

Hierro nereagoval.

Ronaldo také ne.

„Vždycky jsem věřil sám v sebe a tvrdě jsem na sobě pracoval, i když mně mnozí nevěřili," pravil s vědomím, že po velkém představení korunovaném hattrickem má plné právo se domnívat, že on je tím GOAT.

Největším všech dob.

Zdeněk Pavlis, Soči, Sport.cz

Časová osa: MS 2018

Filtr článků - MS 2018


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

           
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Play-off

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..